1 yaşında yuttuğu toplu iğneden 18’inde kurtuldu

AYDIN’ın Karpuzlu ilçesinde, Gözdenur Akdağ (18), 1 yaşındayken yuttuğu toplu iğneden 17 yıl daha sonra Adnan Menderes Üniversitesi Başvuru ve Araştırma Hastanesi‘nde yapılan operasyonla kurtuldu.

Kırsal Çobanisa Mahallesi’nde Erdoğan ve Medine Akdağ çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan Gözdenur Akdağ, 1 yaşındayken ablasıyla oynadığı sırada toplu iğne yuttu. Akdağ ailesi kızlarını Okumuş Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada 2 sene baştan başa yapılan tedavide toplu iğneye rastlanmayınca düştüğü belirtildi. Oysa geçen aralık ayında Gözdenur Akdağ, aralıksız karın ağrısı şikayeti üzerine Çine Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada yapılan tetkik sonrası karnında iğne olduğu saptanan Akdağ, Okumuş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilerek tedaviye başlandı. Ameliyatın burada yapılamayacağının bildirilmesi üstüne geçen mart ayında aile Kültürlü Adnan Menderes Üniversitesi Başvuru ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Burada yapılan tedaviler sonucunda 7 Aralık Salı günü işlem yapıldı. Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Yılmaz’ın gerçekleştirdiği 2 saatlik operasyonun arkasında genç kızın karnındaki toplu iğne çıkartıldı. Görüntüleme yöntemiyle iğnenin bağırsaktan dışarı çıktığını, yağ dokusu içine gizlendiğini gördüklerini aktaran Yılmaz, iğnenin bağırsağı delmesine karşın hastanın şanslı olduğunu söyledei.

’17 YIL KARNIMDA TAŞIMIŞIM’Karnındaki toplu iğneden 17 yıl sonra kurtulan Gözdenur Akdağ, “Toplu iğne yuttuğumda da 2 sene hastanede çare gördüm, o sıra içerisinde iğnenin çıktığını söylemişler. 17 yıl her tarafında o yüzden bekledik. Sonradan geçen sene karın ağrılarım başladı. Mart ayında da Adnan Menderes Üniversitesi’ne başvurduk ve o zamandan beri çare görüyordum. En sonunda ameliyatım oldu. Işlem da iyi geçti. Şu lahza ağrılarım pozitif değil. 17 sene boyunca toplu iğneyle beraber yaşamışım. Karnımda ağrı olduğunda hastaneye gidiyorduk fakat gaz spazmı diyerek serum verip geri yolluyorlardı. Çok güzel bir duygu ve bu yüzden mutluyum” dedi.

Anne Medine Akdağ ise kızının başından bir an olsun ayrılmazken, yıllar daha sonra toplu iğneden kurtuldukları ve kızının sağlığına kavuştuğu için çok sevindiğini söyledi.

1 yaşında yuttuğu toplu iğneden 18'inde kurtuldu1 yaşında yuttuğu toplu iğneden 18'inde kurtuldu1 yaşında yuttuğu toplu iğneden 18'inde kurtuldu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Burhan CEYHAN

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir