11 yıldır kayıp 2 oğlunu bulana 100 bin lira ya da daire verecek

AYDIN’ın Efeler ilçesindeki evlerinden işe gitmek için meydana çıkan kardeşler Kenan Demirhoş (40) ve Sinan Demirhoş’tan (32), 11 yıldır haber alınamıyor. Oğullarını aramaktan vazgeçmeyen baba Mustafa Demirhoş (65), 2 evladını bulana ya da yerlerini bildirene 100 bin lira ya da kendisine ait daireyi ödül olarak vereceğini söyledi.

Efeler Orta Mahalle’de yaşayan Mustafa-Ümmü Demirhoş çiftinin, süt ürünleri toptancılığı yapan 4 çocuğundan en büyüğü olan Kenan Demirhoş ile en küçüğü olan Sinan Demirhoş, 25 Aralık 2009 sabahı, işe gitmek için evden çıktı. Fakat kardeşler, geri dönmedi. Demirhoş çifti, tekrar aradıkları oğullarını bulamayınca kayıp talebinde bulundu. Demirhoş kardeşleri arama çalışmaları başlatılırken, kaybolmalarından 4 ay daha sonra aileyi arayan bir birey, oğullarının yerini bildiğini söyleyerek, 40 bin lira istedi.

TEHDİT VE DOLANDIRICILIK SUÇUNDAN 9 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİBaşta parayı vermeyi kabul eden aile, şüphelenince polise ihbarda bulundu. Polisin takibi sonucu yakalanan değişken, Demirhoş ailesinin akrabası çıktı. Baba Demirhoş şikayetçi olmadı ama ulus davası açıldı. Yakalanan şüpheli S.C. yargılanduğı davada 9 sene ceza aldı. 5 sene cezaevinde yatan S.C.,ifadelerinde yalan söylediğini, Kenan-Sinan Demirhoş kardeşlerinin yerini bilmediğini bildirdi. S.C., terhis olduktan sonra ortadan kayboldu.  Demirhoş ailesinin, kaybolan çocuklarını bulma umudu aradan geçen yıllara karşın bitmedi. Baba Mustafa Demirhoş, 11 sene baştan başa il il, ilçe ilçe dolaşarak iki oğlunu aradı. Ancak hiçbir ize rastlayamadı. Oğullarının ölü veya dirisine kavuşmak istediğini söyleyen Mustafa Demirhoş, evlatlarını bulana 100 bin lira veya kendisine ait daireyi ödül olarak vereceğini bildirdi. ‘ARAMADIĞIM YER KALMADI’81 ili dolaştığını fakat oğullarından bir ize rastlamadığını söyleyen baba Mustafa Demirhoş, “İki oğlum birlikte çalışıyordu.Kayboldukları gün, evden çıktıktan sonradan bir daha haber alamadık. Telefonlarına ulaşamadık. Bir gün önce araba pazarlığı yapmışlardı, ‘oraya gitmişlerdir’ diye düşündük. O tarihten beri de hiçbir yerde bulamadık. Gece-gündüz bitmiş aradım. Ankara’da İçişleri Bakanlığı’yla da görüştüm. Emniyet birimleriyle sürekli bağlantıdayım fakat sonuca bir türlü ulaşamadım. Senelerdir mücadelesini yapıyorum. Allah için bana tezgâhtar olun. Gören ve bilen varsa jandarmaya, polise ya da bana ulaşsın. Ben onları ödüllendireceğim. Fakat beni kandırmaya uğraşmasınlar. Herkesin başına gelebilir. Ben de böyle bir şey başıma gelebileceğini varsayım etmiyordum ama geldi” diye konuştu.ANNE GÖZYAŞI DÖKÜYORFotoğraflarına bakarak gözyaşı döken anne Ümmü Demirhoş da, kayıp çocuklarına seslenerek, “Kenan, Sinan bizim seslerimizi duyuyorsanız fazla perişanız. Bize ulaşmaya çalışın. Belki görebilen haberdar olan ve tanıyan varsa elinizi vicdanınıza koyun. Herkesin evladı var. 11 sene oldu, gece gündüz yavrularımın gelmesini bekliyorum. Psikolojimiz bozuldu. Fotoğraflarınıza bakarak oyalanıyorum. Ben anneyim, ciğerim yanıyor. İçimiz parçalandı. Kenan 2 çocuğun var aileni ve bizleri hiç mi özlemedin?” dedi.

 

11 yıldır kayıp 2 oğlunu bulana 100 bin lira veya daire verecek11 yıldır kayıp 2 oğlunu bulana 100 bin lira veya daire verecek11 yıldır kayıp 2 oğlunu bulana 100 bin lira veya daire verecek11 yıldır kayıp 2 oğlunu bulana 100 bin lira veya daire verecek11 yıldır kayıp 2 oğlunu bulana 100 bin lira veya daire verecek

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Burhan CEYHAN

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir