12.5 sene hapis cezası alan Kadir Şeker’in ailesi isyan etti: Oğlum hasar gören birini kurtarmak için kendini feda etti

Konya’da, sevgilisi Ayşe Dırla’yı (35) dövdüğü öne sürülen Özgürlük Duran’ı (32), engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutsak yargılanan Kadir Şeker (20), suçu haksız kışkırtma altında işlediği gerekçesiyle ‘bilerek adam öldürme’ suçundan 12,5 sene hapse çarptırıldı.

“FAZLA ÜZGÜNÜM”

Kadir Şeker, karar açıklanmadan duruşma heyeti tarafından son sözü sorulduğunda, ”Yardıma ihtiyacı olan bir kadının yanına gittim. Yanlarına gittiğimde konuşuyorlardı. Bir sorun olmadığını ayrım edince terketmek istedim. Arkamdan gelip, saldırdı. Boğazımı sıkıp, nefesimi kesti. Düştük. Oradan ayrılırken yaralı olduğunun farkında değildim. Hayatını kaybettiği için çok üzgünüm” dedi.

“HASAR GÖREN BİRİNİ KURTARMAK İÇİN KENDİNİ FEDA ETTİ”

Hürriyet’in haberine göre Kadir’in babası Cengiz Şeker, “Kaderimizde bu varsa çekeriz. Ben çocuğumun suçsuz olduğuna inanıyorum. Kasten adam öldürme iddiasını muhakkak reddetmiyorum. Bu bir kaza… Fakat kanun başka ise onu bilmiyoruz. Kadir eğer bilerek adam öldürse ben zaten onu ellerimle mahkemeye teslim eder, cezasını çekmesini isterim. Bundan sonra istinafa gideceğiz. Hakkımızı arayacağız. Çünkü Kadir bir insanlık yaptı. İyilik yapmak kastıyla hareket etti amacı birini öldürmek ya da zarar vermek değildi. Zarar gören birini kurtarmak için kendini feda etti. Karar duruşması önce Kadir aleyhine bir karalama kampanyası başlatılmıştı. Millet vicdanı da bu karardan rahatsız olacak, buna eminim” ifadelerini kullandı.

“ŞAHİTLER SÖYLÜYOR; KADİR GİDERKEN ARKASINDAN SALDIRMIŞ”

Anne Zeliha Şeker ise “Söyleyecek sözüm yok. Yargılama adil olmadı. Kadir bunu elbette adalet etmedi. Duruşmada içten içten göz göze bile gelemedik. Fazla üzgündü. Sadece giderken arkasından görebildim. muhalif çoğu yalan yanlış şeyler söylüyor. Onlar sorgulanmıyor. Duruşma niçin böyle bir karar verdi anlayamıyorum. Oğlum orada bir can kurtarmaya çalıştı. Kadir’in bir kastı değil ancak. Şahitlerin ifadeleri var. Kadir sırası gelmişken Kadir’e arkadan saldırıyor. Bu halde nasıl Kadir bile bile öldürmüş oluyor. Bize kadar Kadir’e verilebilecek en ağır canice verildi. Bu karara bir anlam veremedik. İtiraz edeceğiz…” dedi.

KARARA İTİRAZ EDECEKLER

Kadir Şeker’in avukatı Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ, duruşma sonrası tanımlama yaptı. Böyle bir karar beklemediklerini açıklayan Aladağ, karara itiraz için istinaf mahkemesine başvuracaklarını söyledi.

12.5 yıl hapis cezası alan Kadir Şeker'in ailesi isyan etti: Oğlum zarar gören birini kurtarmak için kendini feda etti

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir