45 milyon liraya ihale edilen tesis beton çöplüğü oldu

Samsun Vezirköprü‘de Kunduz Ormanları içine Gençlik ve Spor Bakanlığı göre projelendirilen 216 dekarlık alan içerisine 45 milyon liralık Ulusal Takımlar Eğitim Kampı inşaatına 2017 yılında başlandı.

Projede Sporcu Dinlenme Tesisi, Güya Olimpik Yüzme Havuzu, Fazla Amaçlı Spor Salonu, Okçuluk Salonu, Atletizm sahası, Tenis Kortları, Basketbol Sahaları, Futbol sahası, 6 bin m2 Su sporları Göleti, Paintball alanı, Kır Kafesi, Büfeler, Açık Amfi Alanı, Gezinti Yolları, Bocce sahası, bisiklet park yerleri, seyir terasları, koşu yolları yer alan proje Türkiye’de ilk ve tek en büyük spor kompleksi olma özelliği taşıyordu. Oysa 2 yılda tamamlanması planlanan proje şirketin ihale şartlarını yerine getirmemesi üstüne benzeri kaldı.

MECLİS’TE DE GÜNDEME GELMİŞTİ

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, 2018 yılında TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmeleri sırasında Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’na, Vezirköprü Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi’ni akıbetini sormuştu. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu da “2017 yılı Ocak ayında ihale edilmiş Vezirköprü’deki kamp eğitim merkezimiz, 45 milyonluk maliyeti var, yüklenici firmanın anlaşma şartlarını yerine getirememesinden nedeniyle Kasım 2018’de sözleşmesi fesholmuş, birincil çeyrekte her yerde ihaleye çıkıp inşallah tamamlayacağız, Samsun’a fazla tesis yaptık, bunu da yarım bırakmayız” diye cevap vermişti.

45 milyon liraya ihale edilen tesis çöplük oldu

“YAZIK HARCANAN PARAYA”

Sözcü’de bulunan habere tarafından; aradan geçen süre içerisinde tesisler için yeni bir ihale yapılmadı. Doğanın ortasında yapılan binalar yıkıntı oldu. Yayla yarım kalan inşaatlar ve inşaat malzemeleri sebebiyle neredeyse beton çöplüğüne döndü. Tesislerin son halini ise Çevre Dedektifi olarak tanıdık Güven İslamoğlu görüntüledi. Sosyal Ağ hesabından tesislerin fotoğraflarını paylaşan İslamoğlu, “Yazık harcanan paraya. Yaylayı perişan edip gitmişler” diye yazdı.

About admin

Check Also

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul'un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul’un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel verilere göre oluşturulan Türkiye’de haftalık vaka sayıları ve renk kodu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir