60 yıllık siyah-beyaz televizyonu tamir etti, 20 bin liraya satış istiyor

İzmit’te televizyon tamircisi Şirvan Ak’a (38), 5 yıl önce, alıcı tarafından tamir edilmesi için 1960 model siyah beyaz görüntü veren televizyon bırakıldı. Parçalarının bulunmasının zorluğu ve maliyetinin yüksek olması nedeniyle Ak, televizyonu tamir etmedi. Tamire bırakan kişinin de yeniden gelmemesi nedeniyle televizyon, 5 sene her tarafında tamirhanenin bir köşesinde kaldı. Koronavirüs salgını süresinde işlerinin azalması ve abes vaktinin artması ile televizyonu tamir etmeye karar verdiği söyleyen Ak, yaklaşık 2 ay uğraşarak tamir etmeyi başardı.

60 yıllık siyah-beyaz televizyonu tamir etti, 20 bin liraya satmak istiyor

“ORİJİNAL HALİYLE HAYATA KAZANDIRDIK”

Antika televizyonu bitmiş canlandırdığı için büyük mutluluk yaşadığını anlatan Şirvan Ak, “Yaklaşık 5 yıl önce bu televizyon bize tamir için getirildi, o günden beri tamirhanenin bir kenarında duruyordu. Abes kaldığımız bir dönemde gidermek için uğraştım birazcık. Pandemi döneminde de zaten işler azaldığı için çok pozitif anlamsız zamanım olmuştu. Bu televizyonu bitmiş canlandırdık. Orijinal parçalarını tedarik ederek, orijinal haliyle her yerde hayata kazandırdık. derhal çalışıyor umarım bir 40-50 sene daha çalışır” dedi.

60 yıllık siyah-beyaz televizyonu tamir etti, 20 bin liraya satmak istiyor

“10 BİN LİRA TEKLİF EDEN OLDU”

Antika meraklılarının televizyona alaka gösterdiğini söyleyen Ak, “yaklaşık olarak 60 senelik bir televizyon olduğunu varsayım ediyoruz. Ayrıntılarıyla orijinal haliyle yeniledikten sonra satın almak için teklifler geldi. şimdi satmayı düşünmüyorum lakin satmak istersem kafamda bir rakam belirledim. 15 ile 20 bin lira aralarında bir vergi istiyorum. Şu asıl dek 10 bin lira teklif eden oldu, vermedim. asgari 15 bin liradan satmayı düşünüyorum” diye konuştu.

60 yıllık siyah-beyaz televizyonu tamir etti, 20 bin liraya satmak istiyor

“ESKİ FİLMLERİ BURADA İZLEMEK AYRI KEYİF VERECEK”

Siyah beyaz ekranlı televizyonu tamir ettiği ilk anda nostaljik duygu hissettiğini bildiren Şirvan Ak, “Daha önce de bu stil cihazları tamir etmiştim. Eski cihazları yeni nesle uydurmuştuk. Evde yer alan eski radyolarını, televizyonlarını babamdan miras kaldı. ‘Ben gördüm, çocuklarım da görsün’ diyerek getirenler oluyor. Bu televizyonu da o şekilde tamir ettik. Bu eseri bir nesle daha alıntı yapmak istedik. Bu televizyonu tamir ettiğimi görenlerden çok beğeni aldık. Bence de hoş bir şey oldu, bize eskiyi hatırlatıyor. Eski filmleri de burada izlemek ayrı keyif verecektir” dedi.

60 yıllık siyah-beyaz televizyonu tamir etti, 20 bin liraya satmak istiyor60 yıllık siyah-beyaz televizyonu tamir etti, 20 bin liraya satmak istiyor60 yıllık siyah-beyaz televizyonu tamir etti, 20 bin liraya satmak istiyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ergün AYAZ

About admin

Check Also

Hindistan'da bulunan dünyanın en büyük aşı üretim tesisinde yangın çıktı

Hindistan’da bulunan dünyanın en büyük aşı üretim tesisinde yangın çıktı

Hindistan devlet televizyonu NDTV’nin haberine göre, “Dünyanın en büyük aşı üreticisi’ olarak tanımlanan Serum Institute’deki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir