85 yaşındaki kadını dolandırıp 250 bin TL’sini çaldıkları yetmedi, bir de altın dişlerine göz koydular

Gayrettepe Mahallesi’nde yolda yürüyen emekli öğretmen Sevda D’yi telefonla arayıp kendisini savcı olarak tanıtan bir birey “FETÖ namına adınıza hat açıldı. Hatlarla terör örgütüne takviye yapılıyor. Evinizde altınları ve paraları kontrol edeceğiz. Terör örgütün elindekilerle uyuşuyor mu? Altınları teftiş edip geri vereceğiz.” ifadelerini kullanarak evdeki altınları ve paraları hazırlayıp bir poşete koymasını istedi.

ALTIN DİŞLERİNİ DE ÇALDILAR

Çevredeki bir takım vatandaşların telefon konuşmasına şahitlik etmesi ve polise bildirmesi sonucu Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri egzersiz başlattı. Polis ekipleri müştekinin evinin etrafına gizlenerek beklemeye başladı. İki şüphelinin evin oraya geldiğini ve bir şüphelinin içeri girdiğini belirleyen polis ekipleri operasyon düzenleyerek, Ahmet N’yi (19) elinde poşetle merdivenlerde, Abdullah U’yu (18) sokakta gözcülük yapma yaparken gözaltına aldı. Poşetin içinde yaklaşık 250 bin lira değerinde 8 bilezik, 10 cumhuriyet altını, 6 bin dolar, ziynet eşyaları ve 8 altın diş ele geçirildi.

“YİNE BAŞA DÖNÜYORUZ”

Emniyete beyan etmek için gelen ve eşyaları kendisine teslim edilen müşteki Sevda D’nin kendisinin dolandırılmadığını ve polislere inanmadığını söylediği, polis ekiplerinin müşteki fazla baskı ikna ettiği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 2 kesin olmayan adliyeye sevk edildi. Sevk sırasında şüphelilerden biri, “Her şeyin sonunda gene dönüyoruz başa” dedi.

85 yaşındaki kadını dolandırıp 250 bin TL'sini çaldıkları yetmedi, bir de altın dişlerine göz koydular

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mustafa Hatipoğlu

About admin

Check Also

Büyüyen vakalar sonrası İstanbul'a yeni tedbir mi geliyor? Bakan Koca, işareti verdi

Büyüyen vakalar sonrası İstanbul’a yeni tedbir mi geliyor? Bakan Koca, işareti verdi

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Güvenlik Müdürü Başarı Aktaş, bakan yardımcıları, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir