AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın istifa ettiği bahis edildi

2019 lokal seçimlerinde İstanbul‘un kaybedilmesi sonrası AK Parti‘de köklü bir değişimin yaşanacağı uzun süredir konuşuluyordu. 39 ilçenin 22’sinde ilçe başkanları ile yola devam edilmeyeceğinin netleşmesinden daha sonra gözler İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak‘a çevrilmişti. Kulislerde dolaşan bir güya; Şenocak’ın da görevden alındığı ve yerine Fazlı Kılıç’ın getirildiği öne sürüldü.

BAYRAM ŞENOCAK KİMDİR?

Bayram Şenocak, 1978 yılında Trabzon-Of’ta dünyaya geldi. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin İşletme bölümünde yüksek lisans eğitimine sürekli Şenocak, 2003 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonradan alıştırma hayatına atıldı. Böylelikle birçok şirkette üst seviye idareci olarak atama aldı. Ortağı olduğu şirketlerde ticari faaliyetlerini devam ettiriyor.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'ın istifa ettiği iddia edildiBayram Şenocak

2004-2010 yılları aralarında MÜSİAD Genel Merkezde Sektör Kurullarında idareci olarak çalışmalarda yer alan Şenocak, 2017 yılından bu yanlamasına MÜSİAD Genel Merkez Idare Heyeti Üyesi ve sektör kurulları komite başkanı olarak ödev yapıyor. Siyasi hayatına 2003 yılında AK Parti Güngören Gençlik Kollarında başlayan Bayram Şenocak, 2003-2004 yılları arasında Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, 2009-2012 yılları arasında İstanbul İl Idare Heyeti Üyesi, 2012-2014 yılları aralarında da Avcılar İlçe Başkanı olarak devir yaptı. 2014 yerel seçimlerinde Avcılar Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. 9 Şubat 2018 tarihinde Genel Merkez kadar AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak atanan Bayram Şenocak, 6 Mayıs 2018 tarihindeki 6. Alışılmış İl Kongresinde bu göreve seçildi.

Evli ve 3 çocuk sahibi olan siyasetçi, DAN diplomasına sahiptir.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'ın istifa ettiği iddia edildi

About admin

Check Also

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye'deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye’deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesinin düzenlediği Webinar serisinin sekizinci çevrimiçi yayın konuğu, “Oyunun DNA’sı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir