AK Parti’de 2023 seçimlerine hazırlık: Teşkilat yönetimine girecek adaylarla birebir mülakatlar yapılıyor

İlçe kongrelerini büyük oranda tamamlayan fakat il kongrelerine salgını nedeniyle ara veren AK Parti, bugüne kadar 19 il kongresini yaptı. Bu kongrelerle teşkilatta yüzde 55-60 oranında bir metamorfoz gerçekleşti. Yeni kadroları 2023 seçimlerine aranje etmek için düğmeye basan AK Parti, değişen il ve ilçe başkanlarından 2023 taktik raporu istedi. İl ve ilçe başkanları, bulundukları yerlerle ilgili 3 takvim taktik planlarını hazırlayıp genel merkeze sunacak. Bunun yanı sıra il ve ilçe başkanlarına karşın anket düzenlenip, partinin belirlediği başlıklar içinden kendilerine yeniden bir strateji belirlemeleri istenecek.

EĞİTİM, SINAV, MÜLAKAT

Ayrıca parti içinde teşkilat yönetimine girecek isimlerle birebir mülakatlar yapılıyor. Yönetim için insan kaynağı oluşturulurken, bu kaynak içinden değiştirme ve asil yönetim seçildikten sonra, komisyonlar vasıtasıyla tüm adayların aktif ışık halkası getirilmesi hedefleniyor. Yeni Şafak’ın haberine kadar, mülakatların tamamlanmasının ardındaki AK Parti, il ve ilçe yönetiminde yer alan kişilere “sosyal medya kullanımı”, “kriz yönetimi”, “kişisel gelişim” ve “2023 seçimi” gibi eğitimler verecek. Koronavirüs salgını nedeniyle 1 haftalık online gerçekleştirilmesi planlanan eğitimlerin gerisinde genel merkez, teşkilatı sınava bağlı tutacak. Yeni kadrolar belirlenirken “yüzde 30 kadın, yüzde 30 genç” zorunluluğuna da uyarı edilecek.

AK Parti'de 2023 seçimlerine hazırlık: Teşkilat yönetimine girecek adaylarla birebir mülakatlar yapılıyor

About admin

Check Also

Kayıtlara 'kaza' geçen olayda 'bacanak' cinayet iddiasıyla tutuklandı

Kayıtlara ‘kaza’ geçen olayda ‘bacanak’ cinayet iddiasıyla tutuklandı

TRABZON’un Tonya ilçesinde 1,5 yıl önce şarampole devrilip evin duvarına çarpan cipte hayatını kaybeden, yapılan otopside …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir