AK Parti’den 2023 yılı seçimine hazırlık: Z kuşağı ve bayan seçmenin sosyal medya hesapları mercek aşağı

Koronavirüs salgını sebebiyle kongre sürecine ara veren AK Parti, bugüne değin teşkilatta yüzde 65’lik bir başkalaşım gerçekleştirdi. AK Parti’de kongre süreci salgının seyrine göre ilerleyecek. bu nedenle, 28 Mart 2021’de yapılması planlanan 7’nci Alışılmış Büyük Kongre’nin de Nisan ayında yapılması planlanıyor.

Z KUŞAĞI VE KADIN SEÇMEN EN ÇOK WHATSAPP KULLANIYOR

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre, bir yandan teşkilatı yenileyen AK Parti, diğer yanlamasına da 2023 seçimlerine odaklandı. Bu kapsamda AK Parti, Z kuşağı ve bayan seçmen için manâlı bir alıştırma yaptı. Gençlerin ve kadınların en fazla hangi sosyal medya platformunu kullandığı araştırıldı. Yapılan araştırmaya kadar, kadınların en çok WhatsApp, Facebook, Instagram ve Twitter kullandığı, gençlerin ise Tiktok, Twitter ve Instagram kullandığı belirlendi.

SOSYAL AĞ OKUR YAZARLIĞI EĞİTİMİ VERİLECEK

böylece, teşkilata sosyal ağ okur yazarlığı eğitimi verilecek. İlk etapta kadın ve gençlere verilecek eğitimde, teşkilatın sosyal medyadaki veri kirliliği ve yalan haberler aleyhinde nasıl hareket etmesi gerektiği anlatılacak. Keza, seçmenlerin sosyal medyadan AK Parti’ye karşın yapılan kavrama operasyonlarına aleyhinde daha bilinçli olması sağlanacak. Tekrar eğitimde, yalan haberlerin sosyal ağ üzerinden yayılması aleyhinde neler yapılması gerektiği aktarılacak.

Yalan haberlere karşısında önemli bir çalışma yaptıklarını söyleyen AK Parti kurmayları, “Bu işin tekniğini öğrenmişseniz, önünüzdeki haberin yalan mı gerçek mi olduğunu anlıyorsunuz. Eğitimimizin içerisinde sosyal ağ okur yazarlığı var. ‘Bir haberin nasıl yalan ve dürüst haber olduğu kavranabilir? İlk olarak nereye bakmamız lüzumlu?’ Bunları anlatacağız. Sonradan, genç ve bayan seçmenler konusunda yol haritası belirleyeceğiz” dedi.

AK Parti'den 2023 yılı seçimine hazırlık: Z kuşağı ve kadın seçmenin sosyal medya hesapları mercek altında

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir