AK Parti’den Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı çıkışına ilk açıklama: 2023’te aday olabileceği sinyalini verdi

Ankara kulisleri, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili açıklamalarını konuşuyor.

TBMM’deki açıklamasında iktidarı eleştiren CHP lideri, kendisine “Namzet ol” diyen AK Parti milletvekillerine, “Benim aday olup olmayacağımı size kim söyledi?” karşılığını vermiş ve bu sözleri adaylık sinyali olarak algılanmıştı. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’nun bu sözleriyle ilgili yorumda bulundu.

“HER MUHALEFET ERKEN SEÇİM İSTER”

Erken seçim ve Kılıçdaroğlu’nun sözleriyle ilgili değerlendirmede bulunan Kurtulmuş şöyle konuştu: “Her muhalefet partisi erken tercih ister. Demokraside bu da önemli bir şeydir fakat Türkiye’de erken seçimin rasyonel şartları ve siyasi şartları yoktur. AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı, milli konularda kararlılıkla yoluna devam etmektedir. İnşallah 2023’te yapılacak seçimlerde de Recep Tayyip Erdoğan bu milletin helal oylarıyla her tarafta Cumhurbaşkanı seçilecek.”

“KILIÇDAROĞLU, 2023 SEÇİMLERİNE NAMZET OLABİLECEĞİ SİNYALİNİ VERDİ”

“Bugün yalnız umutlu bir şey duydum Sayın Kılıçdaroğlu’ndan, 2023 seçimlerine aday olabileceği sinyalini verdi. Eğer Sayın Kılıçdaroğlu 2023 seçimlerinde namzet olur ya da CHP’den bir arkadaş namzet olursa, dostlarıyla birlikte de iktidar olursa ağzımızı açıp bir şey söylersek namerdiz. Biz demokrasiye ardına kadar saygılıyız, demokrasinin de en iyi şekilde işlemesinden yanayız. Ancak Türkiye demokrasisinde seçilmişlere saygı göstermek da demokrasiye itimat etmek değin kaçınılmaz bir şeydir.”

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir