Akdeniz açıklarındaki 5.2’lik yer sarsıntısı Karaman’da kayaları yerinden oynattı

Akdeniz açıklarında saat 15.44’te meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem Karaman‘ın Ermenek ilçesinde kayaları yerinden oynattı. Kayalıklardan toz bulutun yükseldiği onlar ise korku yaşamış bir yurttaş kadar cep telefonuyla görüntülendi.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesi açıklarında meydana gelen zelzele diğer iller gibi Karaman’da da önemli anlamda hissedildi. Gazipaşa ilçesine sınır olan Karaman’ın Ermenek ilçesinde zelzele sebebiyle bazı kayalar yerinden oynayarak koptu. Kayaların yerinden oynayarak kopmasının peşinde toz bulu yükseldi. O anlar ise bir yurttaş göre cep telefonuyla görüntülendi. Görüntülerde toz bulutun yükseldiği ve vatandaşların sıkıntılı olduklarına dair sesler yer aldı.

Kayalıkların düştüğü yere yakın evler ve otogar bulunuyor

öte taraftan, kayalıkların düştüğü yere takriben 300 metre uzaklık otogarın ve evlerin bulunduğu öğrenildi. Kayalıkların bu alanlara düşmemesi olası yaralanma ve can kaybının önüne geçmiş oldu.

İlçenin Keçipazar Semt Muhtarı Musa Küçük, “Ben muhtarlıktaydım zelzele olduğu anda dışarı fırladım. Arkama baktım kayaların düştüğünü gördüm. Ortalık toz duman oldu. Taşın düştüğü yer evlere ve otogara yaklaşık 300 metre. Insanlar sıkıntılı ve korku içinde” dedi. – KARAMAN

Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem Karaman'da kayaları yerinden oynattıAkdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem Karaman'da kayaları yerinden oynattı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir