Aliyev tabanca aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye birincil sırada değil

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ülkesinin tabanca tedarik ettiği ülkelere açık sözlülük getirdi.

Le Figaro’ya konuşan Aliyev, çoğu ülkeden tabanca satın aldıklarına aksan yaparak “Birçok ülkeden silah alıyoruz, ancak bunların çoğu Türkiye ve İsrail’den yok, Rusya‘dan da satın alınıyor” dedi. Aliyev, Azerbaycan’ın Ukrayna, Belarus ve İran yapımı silahlar satın aldığını da sözlerine ekledi.

Aliyev hem, Ermenistan’ın Rus silahlarını bedava olarak aldığını belirtti.

ALİYEV MÜTAREKE ŞARTINI AÇIKLADI

Aliyev keza, Ermeni tarafının ateşe son vermesi durumunda Azeri ordusunun Dağlık Karabağ’daki askeri faaliyetlerini durduracağını söyledi. Aliyev, “Biz bugün askeri faaliyetleri durdurmaya hazırız. 10 Ekim’de Moskova’da yapılan görüşmeler esnasında bunu söyledim. Tek gereken, Ermenistan’ın ateşe son vermesi. Bunun arkasında diplomatlar devreye girecek” dedi.

Azerbaycan’ın AGİT Minsk Grubu benzeyen başkanları Rusya, Fransa ve ABD tarafından belirlenen çözüm ilkelerini kabul ettiğini ve Ermenistan’ın da bunları kabul etmesi gerektiğini kaydeden Aliyev, bunun gerçekleşmesi halinde tartışma masasına döneceklerinin altını çizdi.

“PAŞİNYAN, BARIŞ SÜRECİNİ DEĞIL ETTİ”

Azerbaycan lideri, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın görevi devraldıktan sonra kışkırtıcı açıklamalar ve askeri provokasyonlarla barışma sürecini değil ettiğini de vurguladı.

About admin

Check Also

Salgınla mücadelede toplumda her 4 kişiden 3'ü tam kapatma istiyor

Salgınla mücadelede toplumda her 4 kişiden 3’ü tam kapatma istiyor

Koronavirüs Salgını ve Toplum Araştırması ile Ipsos; Türkiye’de koronavirüs vakasının ilk olarak saptama edilmesini takiben …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir