Antalya’da bir genç kaçan hırsızı uçan tekme atarak durdurdu

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Deniz Mahallesi 127 Cadde üstünde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda alınan birincil bilgilere kadar, kuaför dükkanı önünde masada oturan Rasim Torlak, Ramazan Karakaş ve Çiyager Işıltı, vatandaşların, “Hırsız var yakalayın” sözleriyle dönüp arkalarına baktı. Hırsızın kaçtığını görebilen Çiyager Parıltı çarçabuk yerinden kalktı ve kaçan hırsızı uçan tekmeyle etkisiz hale getirdi.

ÖNCE YAKALADI DAHA SONRA DARBEDİLMESİNİ ENGELLEDİ

Daha sonradan hırsızı kolundan tutan Parıltı şahsın kaçmasına müsade vermedi. Market çalışanları ve vatandaşlar hırsızı darbetmeye başlayınca Parıltı, bu defa de hırsızı kalabalığın elinden aldı. Marketten kaşar, içecek ve gıda maddesi çalan hırsız ise polis ekiplerine teslim edildi.

OLAY ANI KAMERALARA YANSIDI

Yaşananlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansırken, görüntülerde gençlerin gelen sese dönüp bakması, Çiyager Parıltı’nın kaçan hırsıza uçan tekme atması görüldü. Hırsıza, vatandaşların tepki gösterdiği anlar da kameraya yansıdı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştıHafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştıKoronavirüs salgınında en korkunç gün! Vaka ve vefat sayısı bir kez daha rekor kırdıKoronavirüs salgınında en korkunç gün! Vaka ve vefat sayısı bir defa daha rekor kırdıSavaş çıkaracak sözler! Netanyahu'dan Orta Doğu'yu sarsan suikastle ilgili bomba itirafSavaş çıkaracak sözler! Netanyahu’dan Orta Doğu’yu sarsan suikastle ilgili bomba itiraf

“TACİZCİ SANDIK İLK ILK ÖNCE”

Arkadaşlarıyla işletme önünde oturduklarını anlatan Çiyager Parıltı, “Bir Anda kadınların bağırdığını duyduk. ‘Yakalayın yakalayın adamı’ diye bağırıyorlardı. Tacizci sandık ilk ilk olarak. Biz de doğrudan doğruya koştuk adamı tekme atarak etkisiz hale getirdim. Her şey bir anda gelişti. Sonra hırsızlık yaptığını öğrendim. Burada adamı dövmeye başladılar. Sonradan dahası dövenlerin elinden kurtardık. Aldığı ürünlerin parasını vermeyi öneri ettik fakat market çalışanları polise teslim ettiler” dedi.

“SIRÇA DA KIRILSAYDI İYİLİK YAPACAĞIZ DERKEN ZARARA GİRECEKTİK “

Uçan tekme ile hırsızı yakaladığını dile getiren Parıltı, “O da ben de hareket ediyordum. Bütün vuramadım ama yine de engelledim. Allah’tan adamın çarptığı cam kırılmadı. Sirça da kırılsaydı iyilik yapacağız derken 2-3 bin TL zarara girecektik” diye konuştu.

Antalya'da bir genç kaçan hırsızı uçan tekme atarak durdurdu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir