Antalya’da iki komşu, yanlışlıkla 3,5 yıl birbirlerinin faturasını ödedi

Durum, Antalya’nın Kepez ilçesi Kanal Mahallesi 4701 Sokak’ta yer alan Deniz Apartmanı’ndan meydana geldi. Emekli olan Mehmet Ali Köklü, bir yakınının cenazesi için köye gitti. Burada bir zaman kaldıktan daha sonra evine dönen Köklü, elektrik panosundaki faturayı gördü. Kendisine 327 TL’lik fatura geldiğini görebilen Mehmet Ali Köklü, bu bedeli pozitif buldu ve bir yanılgı olabileceğini düşünerek sayacı yoklama etti. Köklü, faturasını dikkatli incelediğinde, elektrik sayacının üzerindeki çabuk numarasının, faturadaki ile eşleşmediğini fark etti. sonra diğer sayaç numaralarına bakan Köklü, elindeki faturanın aleyhinde dairesinde oturan Hakkı Özdil’in sayacı ile eşleştiğini fark etti.

“KOMŞUMUN FATURASINI BEN, BENİM FATURAMI DA KOMŞUM ÖDÜYORMUŞ”

Durumu komşusuna gösteren Köklü, komşusunun da faturasındaki numaranın sayacı ile eşleşmediğini tespit etti. hemen hemen 3,5 yıldır komşusunun faturasını ödediğini söyleyen Mehmet Ali Köklü, “Otomatik ödeme talimatı vermiştim. Maaşımdan çekilen fatura bedeli uzun zamandır çoktu lakin böyle bir kaos hiç temize çıkartma gelmedi. Bir süredir cenazemizden nedeniyle evde yoktuk. Eve gelip, faturayı gördüğümde 327 TL yazdığını gördüm. O zaman bir gariplik olduğunu hissettim. Sayaçları denetim ettiğimde numaraların ve isimlerin birbirini tutmadığını gördüm. Meğerse komşumun faturasını ben, benim faturamı komşum ödüyormuş. Bu karışıklığın 3,5 yıl önce zeki sayaç takılırken yapıldığını düşünüyorum. Acilen sorumlular hakkında şikayetçi olacağım” açıklama etti.

Antalya'da iki komşu, yanlışlıkla 3,5 yıl birbirlerinin faturasını ödedi

GERİYE DÖNÜK 3,5 YILLIK FATURA GİDERLERİNİ HESAPLAYACAKLAR

Hakkı Özdil’in eşi Ayşe Özdil de komşularının haber vermesi üstüne faturalardaki yanlışlığı fark ettiklerini belirterek, karışıklığın bir an önce giderilmesini istedi. Köklü ve Özdil, karışıklığın giderilmesinin ardından geçmişe dönük 3,5 yıllık fatura giderleri bedelinin de hesaplanıp karşılıklı helalleşeceklerini sözlerine ekledi.

Antalya'da iki komşu, yanlışlıkla 3,5 yıl birbirlerinin faturasını ödediAntalya'da iki komşu, yanlışlıkla 3,5 yıl birbirlerinin faturasını ödedi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Süleyman EKİN

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir