Avrupa ülkelerinde korkulan oluyor! Koronavirüs olgu sayıları yeniden yükselişe geçti

Koronavirüs salgınına karşı Mart, Nisan ve Mayıs aylarında çok sıkı önlemler alarak öteki Avrupa ülkelerine kıyasla daha iyi atlatan Almanya‘da olgu sayısı havaların soğumasıyla birlikte tırmanışa geçti. Fransa‘da ise olgu sayısının artmasıyla birlikte işletmelere yeni kısıtlamalar getirildi. Mekan sahipleri bu kısıtlamaları protesto etti.

BİR GÜNDE 4 BİN OLGU TESPİT EDİLDİ

Almanya’nın en önemli sağlık kuruluşlarından Robert Koch Enstitüsü, son 24 saat içerisinde 4.058 insanda koronavirüs vakası tespit edildiğini duyurdu. Güncel verilere göre ülke genelindeki toplam olgu sayısı 310.144’e çıkarken bu sayı 9 Nisan’dan beri en yüksek sayı olarak kayıtlara geçti. 9 Nisan’da Almanya’da jurnal vaka 4.885 olarak açıklanmıştı. Almanya’da son 24 saatte Covid-19’a ast sebeplerle yaşamını yitirenlerin sayısının da 16 olduğu belirtildi. Almanya’da corona virüsüne tabi sebeplerle yaşamını yitirenlerin sayısı 9.578 olarak açıklandı.

BULGARİSTAN’DA BİR GÜNDEKİ EN YÜKSEK VAKA GÖRÜLDÜ

Koronavirüs salgınıyla ilgili bir rekor da Bulgaristan’dan geldi. Bulgaristan’da son 24 saat içerisinde 437 koronavirüs vakası tespit edildiği açıklandı. Bu sayı corona virüsü salgınının ülkede öncelikle görüldüğü günden beri en yüksek rakam olduğu belirtildi. Bulgaristan’daki toplam Covid-19 vaka sayısı 22.743 olarak açıklandı. Son dönemde olgu sayısının yükselme gösterdiği Bulgaristan’da Covid-19 yüzünden ölenlerin sayısının 873 olduğu belirtildi.

FRANSA’DA BİR GÜNDE 18 BİN POZİTİF OLGU GÖRÜLDÜ

Son haftalarda koronavirüs olgu sayısının büyük bir ivmeyle arttığı Fransa’da ise yeni olgu sayısı en yüksek seviyeye çıktı. Fransız yetkililer son 24 saat içerisinde 18.746 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı. Bu rakam salgının başladığı günden beri en yüksek sayı olarak kayıtlara geçti.

İTALYA’DA DA ARTIŞ YAŞANIYOR

Koronavirüs salgınını yavaşlatmayı başaran İtalya’da son günlerde vaka sayısı çabuk bir yükselme gösteriyor. Önceki gün 10.489 insanda koronavirüs vakası tespit edildiği açıklandı. 7.500’den artı hastanın hastanede Covid-19 için tedavi olduğu açıklandı. 29 Ağustos’ta 4.530 insanda korona tespit edildiği açıklanırken o dönemden beri yüzde 65’lik bir çoğaltma olduğu belirtildi.

Avrupa ülkelerinde korkulan oluyor! Koronavirüs vaka sayıları tekrar yükselişe geçtiAvrupa ülkelerinde korkulan oluyor! Koronavirüs vaka sayıları tekrar yükselişe geçti

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir