Azerbaycan, Zengilan’da Ermenilere ait fazla sayıda silahı ele geçirdi

Ermenistan’ın Azerbaycan‘ın sivil ikâmetgâh yerlerini vurmasıyla başlayan çatışmalar 36’ncı gününü geride bıraktı. Çatışmaların ilk gününden bugüne değin sahadaki etkisini sürdüren Azerbaycan ordusu yaklaşık 200 mesken yerini Ermenistan işgalinden kurtardı.

Azerbaycan ordusunun ilerleyişini durdurmayan Ermenistan askerleri cepheleri terk etmeye devam ediyor. Son olarak Zengilan bölgesindeki cephelerden çekilen Ermeni askerleri arkalarında çoğu silahı da bıraktı. Azerbaycan askerleri göre çekilen videoda çoğu silahın olduğu görüldü.

MÜHİMMAT YÜKLÜ ASKER ARAÇLAR İMHA EDiLDİ

Öte yandan Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada, Ermenistan’a ait mühimmat yüklü askeri araçların yıkım edildiğini de bildirdi. Ermenistan ordusuna ait cephane depolarının da tahrip edilmesinin gerisinde Ermenistan askerlerinin can sıkıntısı yaşadığını belirterek, bu nedenle Ermenistan’ın tüm cephanesini çatışmanın en kaslı olduğu bölgede kullanmaya çalıştığını ifade etti.

AZERBAYCAN’A AİT İHA DÜŞÜRÜLDÜĞÜ ÖNE SÜRÜLDÜ

Ermenistan Savunma Bakanlığı kadar yapılan açıklamada ise Azerbaycan’a ait bir İHA düşürüldüğü öne sürüldü.

About admin

Check Also

Salgınla mücadelede toplumda her 4 kişiden 3'ü tam kapatma istiyor

Salgınla mücadelede toplumda her 4 kişiden 3’ü tam kapatma istiyor

Koronavirüs Salgını ve Toplum Araştırması ile Ipsos; Türkiye’de koronavirüs vakasının ilk olarak saptama edilmesini takiben …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir