Babasının 4 yıldır alıkoyduğu 7 yaşındaki Şariban, annesiyle buluşmada ‘baba’ diye ağladı

İngiltere’de yaşamış Zübeyde Iri, 10 sene önce İstanbul’da Halil Y. ile birlikte yaşadı. sonra İngiltere’ye dönen Zübeyde Iri, burada dünyaya bir kız çocuğu getirdi ve ismini Şariban koydu. Zübeyde Iri, 4 sene önce Halil Yıldız‘ı kızı ile buluşması için İngiltere’ye davet etti. Ama vize sorunu çıktığı için Halil Yıldız, İngiltere’ye gidemedi. Halil Yıldız’ın ısrarı üzerine Zübeyde Iri, kızıyla birlikte Şanlıurfa‘ya geldi. Oysa, Halil Yıldız buluşmanın gerisinde çocuğu kaçırdı. Kızını kaçıran Halil’in izine ulaşamayan anne İngiltere’ye geri döndü ancak velayeti üstünde olan ufak kızı için hukuk mücadelesi başlattı. Yıllar süren ve daha önce çocuğunu alması Halil Yıldız’ın yakınları tarafından engellenen annenin hukuk mücadelesi lehine sonuçlandı.

ANNE YILLAR SÜREN HUKUK MÜCADELESİNİ KAZANDI

Güvenlik güçleri, velayeti annesinde olan küçük kızı babasından alarak Aile, Egzersiz ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yurduna yerleştirdi. Yıllar sonradan hukuk mücadelesini kazanan anne de bugün avukatıyla birlikte Şanlıurfa’ya geldi. Adliyede velayet evrakını takdim etmesinin ardındaki savcılık kararıyla çocuğun annesine iadesi için açıklamalar verildi. Adliyeden meydana çıkan Zübeyde Kocaman ile güvenlik güçlerince babasından alınarak Aile, Egzersiz ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yurdunda yerleştirilen küçük kızı Şanlıurfa Polisevi’nde buluştu.

‘BABA’ DİYE AĞLADI

4 yıldır görmediği annesi ile bir araya gelen Şariban gözyaşı döktü. Tanımadığı için tuhaflık çektiği annesini görünce ‘Baba’ diye dertli küçük kız, annesi ve görevliler kadar sakinleştirildi. Kızını yıllar sonradan kucaklayan anne de randevulaşma esnasında gözyaşlarına egemen olamadı. Anne Zübeyde Iri, sonradan sakinleşen ve kucaklaşarak hasret giderdiği kızıyla birlikte havalimanına gitti. Uçağa binerken sakinleşen kızıyla sohbet eden anne Zübeyde Iri, hukuk mücadelesinde kendisine yardım verenlere teşekkür etti.

Babasının 4 yıldır alıkoyduğu 7 yaşındaki Şariban, annesiyle buluşmada 'baba' diye ağladıBabasının 4 yıldır alıkoyduğu 7 yaşındaki Şariban, annesiyle buluşmada 'baba' diye ağladıBabasının 4 yıldır alıkoyduğu 7 yaşındaki Şariban, annesiyle buluşmada 'baba' diye ağladıBabasının 4 yıldır alıkoyduğu 7 yaşındaki Şariban, annesiyle buluşmada 'baba' diye ağladıBabasının 4 yıldır alıkoyduğu 7 yaşındaki Şariban, annesiyle buluşmada 'baba' diye ağladıBabasının 4 yıldır alıkoyduğu 7 yaşındaki Şariban, annesiyle buluşmada 'baba' diye ağladıBabasının 4 yıldır alıkoyduğu 7 yaşındaki Şariban, annesiyle buluşmada 'baba' diye ağladıBabasının 4 yıldır alıkoyduğu 7 yaşındaki Şariban, annesiyle buluşmada 'baba' diye ağladıBabasının 4 yıldır alıkoyduğu 7 yaşındaki Şariban, annesiyle buluşmada 'baba' diye ağladı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ali LEYLAK

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir