Bağcılar’da 30 saattir yaşanan su kesintisi vatandaşı ayaklanma ettirdi

Kemalpaşa Mahallesi’nde yufka satışı yapan esnaf Yusuf Özel “Önceki gün İSKİ’den mesaj geldi o anda sular kesildi. Sancaktepe, Fevziçakmak, Kemalpaşa ve Yavuz Mahallesi’nde arıza nedeniyle sabah 06.00’ya kadar verilmeyeceği söylendi. Sabahleyin 06.00 oldu oldu yok, öğlen oldu yine gelmedi. Arayıp sorduğumda saat 15.00’te geleceğini söylediler. Dün akşam 18.00’de geldi. 1 saat daha sonra baştan kesildi sabahtan 06.00’ya değin su gelmedi” dedi.

1 AYLIK SU FATURASINI 1 GÜNDE HARCADI

“Bizim bütün işimiz suyla. Lüzum imalat, gerek temizleme her şeyimizi suya yapıyoruz” diyen Özel, “Baya bıkkınlık çektik. Dışarıdan hazır su alarak işimizi hallettik. Dün 6-7 damacana su aldım. Bir ayda ödediğim su faturası değin bir günde su parası verdim” diye konuştu.

Bağcılar'da 30 saattir yaşanan su kesintisi vatandaşı isyan ettirdi

“ELEKTRİKSİZ OLUR AMA SUSUZ OLMAZ”

Ekmek fırını işleten Cüneyt Kutas ise “İster istemez zorlandık. Alışılagelmiş su yerine hazır su kullandık. Şu lahza az eksik akıyor idare ediyoruz, hiç olmamasından iyidir. Elektriksiz olur lakin susuz olmaz. Su olmayınca hamuru da yoğuramadık, hazırlanmış su kullandık” diye konuştu.

Vatandaşlardan Gönül Özdemir de su olmadığı için konut işlerini ve yemek yemek yapamadığını belirterek, “Çok zorlandık. Mesaj gelir gelmez sular kesildi. Önlem alamadık. Evde çocuk olunca da fazla zorladı bizi. Yemek Yemek yapamadım. Mecburen dıştan yemek yemek söyledik” diye konuştu. Börek satışı yapan bir esnaf ise, “Dün herkes börek aldı. Kimse evde bir şey yapmadı erken bitti bütün böreklerim” dedi.

Bağcılar'da 30 saattir yaşanan su kesintisi vatandaşı isyan ettirdi

SU SATIŞLARINDA PATLAMA

Uzun süren su kesintileri sebebiyle marketlerde ve sucularda talep artışı meydana geldi. Su satışı yapan bir esnaf “Yalnızca dün 180 defa aradılar su dilemek için. Bilhassa bakkallara fazla satış yaptık. Hepsi stok yapmak için su aldı. Çok yoğunlaştık, dün siparişleri yetiştiremedik” diye konuştu.

Bakkal sahibi Mehmet Gök de “Dün çok güzel satmak yaptık. Çok su sattık. Cümbür Cemaat evinde bulaşık için yemek için kullanmaya su aldı” biçiminde konuştu.

Bağcılar'da 30 saattir yaşanan su kesintisi vatandaşı isyan ettirdi

“BÖLGEDE BASINÇ DÜŞÜKLÜĞÜ YAŞANMAKTA”

İSKİ’den alınan bilgilere kadar 15 Aralık saat 18.00’de başlayan su kesintisi 16 Aralık saat 15.00’e kadar devam etti. Saat 15.00’ten daha sonra şebekeye bahşedilen sular ise düşük basınçta verildiği için yer yer bir takım mahallelerdeki su sıkıntısı devam etti. İSKİ’den alınan bilgilere göre bugün saat 11.45-20.00 arası su kesintisi yaşanacağı belirtildi. İSKİ’nin sosyal medyada yapılan açıklamada ise “Bölgede basınç düşüklüğü sebebiyle su kesintisi yaşanmaktadır” denildi.

Bağcılar'da 30 saattir yaşanan su kesintisi vatandaşı isyan ettirdi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir