Bakan Koca, 4 ilimiz için güzel haberi verdi: Günlük olgu sayıları düşüşe geçti

Afiyet Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Kocaeli Valileri, İl Afiyet Müdürleri ve Ahali Sağlığı Başkanları ile video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi.

Toplantının arkasından Bakan Koca, 4 ilde salgının son durumunu açıkladı. Jurnal olgu sayısının İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de yüzde 30, Ankara’da ise yüzde 40 düşüşe geçtiğini bildiren Koca, “Fakat hastane ve yoğun bakımlarda hasta yükü devam ediyor. Yoğun bakım doluluk oranı İstanbul’da yüzde 67, İzmir’de yüzde 78, Kocaeli ve Ankara’da yüzde 72.” ifadelerini kullandı.

“ARA VERMEDEN MÜCADELEYE DEVAM, BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”

Koca, paylaşımının devamında, “Tedbirlere sıkı uyup elbirliği ile çaba edince, netice elde etmek daha kolay. Hepimiz sorumluluğumuzun bilincinde olalım. Ara vermeden mücadeleye devam; birlikte kazanacağız” dedi.

Bakan Koca, 4 ilimiz için güzel haberi verdi: Günlük vaka sayıları düşüşe geçti

TÜRKİYE’DE SON DURUM

11 Aralık’ta açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 5 bin 607’si semptomatik elde etmek üzere toplam 32 bin 106 yeni olgu tespit edildi. Ölüm sayısı ise 226 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 15 bin 977’ye, toplam vaka sayısı ise 1 milyon 780 bin 673’e yükseldi.

Bakan Koca, 4 ilimiz için güzel haberi verdi: Günlük vaka sayıları düşüşe geçti

GÜNLÜK İYİLEŞEN HASTA SAYISI 5516 OLDU

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 5516 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 458 bin 109’a yükseldi. Toplam deneme sayısı 20 milyon 709 bin 452’ye, ağır hasta sayısı ise 5952’ye yükseldi. Hastalarda zatürre oranı da yüzde 3,1 oldu.

Bakan Koca, 4 ilimiz için güzel haberi verdi: Günlük vaka sayıları düşüşe geçti

About admin

Check Also

Beyaz Saray'a veda eden Melania Trump'ın simsiyah giyinmesi dikkat çekti

Beyaz Saray’a veda eden Melania Trump’ın simsiyah giyinmesi dikkat çekti

Başkanlık seçimlerini Joe Biden‘a karşı kaybeden Donald Trump, bugün ailesi ile birlikte Beyaz Saray‘dan ayrıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir