Bakan Soylu’dan ‘Erdoğan siyaseti bırakınca ne yapacaksınız?’ sorusuna yanıt: Ondan sonra siyaset yapmam

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam Haber Global ekranlarında yayınlanan Candaş Tolga Işık’ın sunduğu “Az Önce Konuştum” programına konuk oldu. Gündeme dair birçok konuda değerlendirmelerde bulunan Soylu, dikkat çeken açıklamalara imza attı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN SONRA NE YAPACAK?

Bunlardan birisi de Süleyman Soylu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili sözleri oldu. Işık’ın “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonra siyasete devam eder misiniz?” sorusuna Bakan şu ifadelerle yanıt verdi: “Özgürlük, hürriyet, egemenlik, bütün bu anlamları var. Şimdi bütün bunların içerisinde bunu sağlayan bir Türkiye var. Ben de bu Türkiye’nin Allah’a milyonlarca defa şükürler olsun ki bunu gerçekleştiren kadrosunun içindeyim. Benim için bundan daha büyük şeref yok.

“ONDAN SONRA SİYASET YAPMAM”

Bu kadronun lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın da çalışma arkadaşıyım, yol arkadaşıyım. Benimle ne kadar çalışmak isterse yarın çalışmak istemeyebilir. İddiamı, düşüncelerimi, ülkemle ilgili fikirlerimi istediği anda emrine vermeye hazırım. Ama siyaseten aklımdan tek bir şey geçirmem bu bir. İkincisi Tayyip Erdoğan siyaseti bıraktığı andan itibaren de ondan sonra siyaset yapmam.”

About admin

Check Also

Mangal yaptıkları sırada bahçeye düşen 9.5 kiloluk taş köylüleri heyecanlandırdı! Meteor olduğunu iddia ediyorlar

Mangal yaptıkları sırada bahçeye düşen 9.5 kiloluk taş köylüleri heyecanlandırdı! Meteor olduğunu iddia ediyorlar

Düzce’nin Akçakoca ilçesi Sarıyay köyü Yaylacık Mahallesi’nde evlerinin önünde mangal yaparak sohbet eden İlker ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir