Bakan Soylu’dan gazeteci Kübra Par’a sert yanıt: Ben kendimi ortaya koyuyorum, ya iftira sahipleri?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçen gün gazeteci Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtladı ve önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu kendisi ve ailesinin dinlendiğini aktarırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu iddiaların hayali olduğunu belirtmişti.

“AİLESİNİN TEDİRGİN OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ”

Konuyla ilgili olarak “Kılıçdaroğlu’nun dinlenmediğine kimse inanmaz” başlıklı bir yazı kaleme alan gazeteci Kübra Par, “CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, T24’te Murat Sabuncu’ya yaptığı açıklamada, kendisinin, eşinin ve çocuklarının telefonlarının dinlendiğini, bu yüzden ailesinin sıkıntılı olduğunu söylemiş” dedi.

“ORTAYA KOYULAN BÜTÜN MÜCADELEYE İFTİRADIR”

Yazısında Bakan Aristokrat’nun açıklamalarını da değerlendiren Par, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nun iyice gündemi değişiklik çabasıyla yaptığı ve gerçekle hiçbir ilgisi olmayan açıklaması, devletimize ve emniyet güçlerimizle ortaya koyulan bütün mücadeleye iftiradır’ diye yanıt vermiş” ifadelerine yer verdi.

“KALIBIMI BASARIM ASGARI YARISI KENDİSİNİN DİNLENDİĞİNİ İDDİA EDER”

Par yazısının devamında, “Peşinde da eklemiş: ‘İstihbarat birimlerimiz yılda 4 öbür bölüm tarafından minimum 4 kere denetlenmektedir.’ İnşallah öyledir lakin derhal sokağa çıkıp yoldan geçen 100 kişiye ‘Sizce CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun telefonu dinleniyor mudur?’ diye sorsak, 100’ü de ‘Tabii oysa dinleniyordur’ der. Hatta üzerine ‘Peki sizin telefonunuz dinleniyor mudur?’ diye sorsak kalıbımı basarım en düşük yarısı kendisinin de dinlendiğini bahis eder” dedi.

“HUKUKUN İZİN VERMEDİĞİ KİMSE DİNLENEMEZ”

Par yazısını sosyal ağ platformu Twitter’dan paylaşırken, İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade gazeteciyi açıklama yaparak eleştirdi. Soylu paylaşımın altına, “Kübra Hanım, eyvah üzüldüm adınıza. Hukukun izin vermediği kimse dinlenemez, ağır suçtur. Batının aparatlarının devletimizi itibarsızlaştırmak için halkın üzüntü ve korkusunda faydalanma kurgusuna teslim olmuşsunuz” dedi.

“BUNUN İDDİASI DEHŞET BİR İFTİRADIR”

Asilzade yorumunun devamında, “Batıya hayranlık duyup kendi devletine kem bakmak! Ben kendimi ortaya koyuyorum, ya iftira sahipleri? Ana muhalefet başkanının dinlenmesi de devlet sapıklığıdır. Bunun iddiası da dehşet bir iftiradır” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu'dan gazeteci Kübra Par'a sert yanıt: Ben kendimi ortaya koyuyorum, ya iftira sahipleri?

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir