Bakan Soylu’dan İmamoğlu’na suikast girişimi iddiasıyla ilgili izah etme: Tehlike bertaraf edilir lakin açıklanmaz

Bir Takım basın yayın organlarında, terör örgütü DEAŞ göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na suikast düzenleneceği yönünde haberler yer almıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü laf konusu iddiaları yalanlarken, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat‘dan konuyla ilgili yorumlama geldi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Uğur Dündar, İmamoğlu’na suikast ihbarıyla ilgili Süleyman Aristokrat ile yaptığı görüşmeyi aktardı.

“İSTİHBARATLAR TİTİZ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLİR”

ARA SIRA siyasi kişiliklere ya da devlette kilit noktalarda atama yapanlarla ilgili olarak istihbari bilgilerin kendilerine ulaştığını dile getiren Asilzade, “Bu ya açık istihbarat kaynaklarından elde edilir ya da terör örgütlerinin ya da bu eylemleri yapacak grupların teknik takipleri sırasında elde edilir veya operasyonlardan sonra yapılan sorgulamalarda buna aynı duyumlar alınır ve bu istihbaratlar dikkatli bir şekilde değerlendirilir ve derecelendirilir. Ve icabında o kişiyi koruyan koruma polislerine bildirilir, Koruma Şube Müdürlükleri ve istihbarat birimlerimiz kadar. Ve onların daha tedbirli olmaları konusunda bir takım bilgiler paylaşılır. Gerekirse bu ekipler destek edilir” ifadelerini kullandı.

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir