Bakan Soylu’dan konut toplantılarıyla ilgili vali ve kaymakamlara belirli talimatlar: Müsaade edilmesin

İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade‘nun 81 ilin valisiyle yaptığı toplantıda, yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele çerçevesinde, şehirlerdeki mevcut durum, hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları, alınan yeni tedbirler ve vatandaşların yoğun olarak bulunduğu sokak ve sokaklardaki denetimler değerlendirildi.

Sokağa çıkma kısıtlamaları, uygulamaya konulan yeni tedbirler ve denetimlerin ele alındığı toplantıda Soylu, toplu ulaşım araçlarında hafta içi yaşanan yoğunluğun azaltılması amacıyla belediyelerin gereklilik duyulan güzergahlarda araç ve sefer sayılarını artırmasının sağlanmasını ve toplu ulaşım araçlarındaki denetimlere yük verilmesini istedi.

EV TOPLANTILARIYLA İLGİLİ VALİ VE KAYMAKAMLARA KESİN TALİMAT

Evlerde salgın riskini artırabilecek gün, doğum günü, mevlit ve taziye gibi toplu etkinliklere müsaade edilmemesi yönünde uyarılarda yer alan Aristokrat, valiler ve kaymakamlar tarafından vatandaşlara ev ortamında yapılan etkinliklerin virüs bulaş riskini artırdığına karşın sık sık hatırlatma yapılması, bununla ilgili ilk önce sosyal ve lokal medya imkanlarının sonuna kadar kullanılması talimatını verdi.

“DENETİMLER TAVİZSİZ YAPILSIN”

Aristokrat, vatandaşların topluluk halde bulundukları otogar, pazar yeri, alışveriş yerleri, toplu ulaşım araçları, park ve bahçeler, başlıca cadde ve bulvar gibi yerlerde denetimlerin tavizsiz yapılmasını istedi. Toplantıda valiler de laf alarak illeriyle ilgili başvuru formu örnekleri hakkında bilgi aktardı, atılması gereken adımlar konusunda görüşlerini paylaştı.

Toplantıya, İçişleri Bakan Yardımcıları Mehmet Ersoy, Muhterem İnce, İsmail Çataklı, Tayyip Sabri Erdil, Sağlık Durumu Bakan Yardımcısı Halil Erdemir, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Ömer Toraman, İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık ve diğer ilgililer de katıldı.

UZMANLAR “SIK SIK MİSAFİRLİĞE GİTMEYİN” UYARISI YAPIYOR

Koronavirüs vakalarının yükseliş gösterdiği şu günlerde uzmanlar sıkça sosyal mesafe ve maske kuralına vurgu yaparken misafirliğe gidilmemesi konusunda da uyarılarda bulunuyor. Koronavirüs verilerinin son dönemde bu değin çok tırmanmasının nedenlerinden birinin de evlerde yapılan toplantılar olduğu açıklama ediliyor.

Bakan Soylu'dan ev toplantılarıyla ilgili vali ve kaymakamlara kesin talimat: Müsaade edilmesin

Kaynak: Anadolu Ajansı / Muhammet Fatih Demirci

About admin

Check Also

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir