Balık uğruna 30 metrelik falezlerden ölüme olta attılar

Doğal güzelliği ve eşsiz manzarasıyla kenti ziyaret edenlere doyumsuz bir manzara sunan Konyaaltı‘ndaki falezler, zaman zaman tehlikeli anlara da sahne oluyor. Karaalioğlu Parkı’nda 3 Şubat’ta kayalıktan düşerek hayatını kaybeden 3 çocuk annesi kadının bulunduğu alandan yaklaşık 2 kilometre uzaktaki bölgede tehlikeye aldırış etmeyen amatör balıkçılar, falezlerde 30 metre yüksekten oltalarını denize attı.

Balık uğruna 30 metrelik falezlerden ölüme olta attılar

CANLARINI HİÇE SAYDILAR

Falezin uç kısmına ulaşmak için varyanttaki demir bariyeri aşarak, bir tarafı uçurum olan kayalık ve patikada ilerleyen amatör balıkçılar, canlarını hiçe sayarak balık avlamaya çalıştı. Saatlerce bekleyen olta balıkçılarının zaman zaman bulundukları kayalıkta yer değiştirmesi korkuturken, çevredekiler ise şaşkın bakışlarla takip etti. Balıkçıların bulunduğu kayalığa yakın bölgede denizi ve manzarayı izlemeye gelen Emir Şengül, “Bariyerleri aşıp, kayalıkların ucuna gitmek çok tehlikeli. Falezlerde fotoğraf çekerken, balık tutarken düşen, ayağı kayıp ölen kişilerin haberini sık sık duyuyoruz. Böylesine risk varken falezlerde balık tutmaya çalışmak biraz korkutucu. Ben orada balık tutmaya çalışmazdım. Hayatı riske atmaya değmez. Bence düzenleme yapılması gerekiyor.” dedi.

Balık uğruna 30 metrelik falezlerden ölüme olta attılar

“BALIK CANDAN ÖNEMLİ DEĞİL”

Falezlerde bariyerlerin gerisinde manzara fotoğrafı çeken Esra Çöl ise, “Kayalıklara çıkıp tutulan balık bence bir candan önemli değil. Sürekli buralarda balık tuttukları için orada avlanmaktan keyif alabilirler. Amatör birinin oraya çıkıp balık avlanmaya çalışacağını tahmin etmiyorum. Ben daha güvenli, tehlikesi bulunmayan yerde balık tutma keyfi yaşamayı tercih ederim. Falezlerde de önünde bariyer olan yerler var. Oralarda balık tutulabilir” şeklinde konuştu.

Balık uğruna 30 metrelik falezlerden ölüme olta attılar

“BÜYÜK BALIK İÇİN TEHLİKEYİ GÖZE ALMAYA DEĞER”

Varyantın alt kısmındaki sahilde oltasıyla balık avlayan Orçun Topal, büyük balık uğruna tehlikeyi göze almaya değer olduğunu söyleyerek, “Kayalıkların altında daha güzel, büyük balık çıktığı için orada tutuyorlar. Orada balık tutmak tehlikeli. Büyük balık yakalamak için o tehlikeyi göze almaya değer. Ben ailemle geldiğim için sahili tercih ettim. Sahilde balık tutmak, kayalıklardan denize olta atmaktan daha güvenli.” sözlerinde bulundu.

Balık uğruna 30 metrelik falezlerden ölüme olta attılar

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

HDP'li Sezai Temelli'nin sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı: Askeri hareketlilik iktidar politikası, kaza diyemezler

HDP’li Sezai Temelli’nin sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı: Askeri hareketlilik iktidar politikası, kaza diyemezler

Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki Fransız – Alman ortak yapımı Cougar tipi helikopter, dün saat 13.55’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir