Baş Sağlığı sonlandırılınca filyasyon ekibine saldırdılar: 1’i başhekim 3 sağlık durumu çalışanı yaralandı

Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde, iddiaya göre filyasyon ekipleri bir eve denetim için gittikleri sırada aynı sokakta bir evin önünde taziye yapıldığını gördü. Bunu fotoğraflayan ekipler, durumu güvenlik güçlerine bildirdi. Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım’ın talimatıyla güvenlik güçleri eve gitgide artarak, pandemi sebebiyle taziyenin yasak olduğunu ve sonlandırılması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine baş sağlığı sonlandırıldı.

ARACIN ÖNÜNÜ KESTİLER

Bu duruma sinirlenen bir grup, akşam saatlerinde filyasyon ekiplerin kullandığı aracın önünü keserek taziyeyi fotoğrafladıkları öne sürülen Çüngüş Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Volkan Bahadır ile bir doktor ve afiyet memurunu darbetti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Grup daha sonra olay yerinden kaçarken, aldıkları darbelerler yaralanan filyasyon ekibine ilk müdahale meslektaşları göre yapıldı. Ekip, saldırganlardan şikayetçi olurken, olayla ilgili soruşturma açıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Levent BOZTEPE

About admin

Check Also

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul'da trafik yoğunluğu %76'yı buldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul’da trafik yoğunluğu %76’yı buldu

Normalleşme kapsamında açıklanan koronavirüs risk haritasına göre tüm ülkede cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir