Benzer hırsız göre üst üste soyulan esnaf isyan etti: Her gece diğer biriyle geliyor, buraya tur düzenliyor

Antalya’nın Manavgat ilçesinde, üstü kapalı olan ama insan sirkülasyonunun devam ettiği bir caddede bulunduğu için kapısı olmayan turistik çarşıda son günlerde yaşanan hırsızlık olayları esnafı canından bezdirdi. Esnafın koronavirüs süreci sebebiyle maaşını ödeyemediği bekçiler de çalışmayınca çarşıdaki iş yerlerinin önünde yer alan ve gece üzeri brandayla kapatılan tezgahlara hırsızlar dadandı. Elini kolunu sallayarak çarşının içine giren hırsızlar, tezgahlardaki giyim malzemelerini alarak kayıplara karıştı.

FARKLI TARİHLERDE HIRSIZLIK OLAYLARI

Çarşıda iş yeri yer alan Selçuk Ziya Senirli’nin 4 Ekim Pazar günü tezgahtaki ürünlerinin beceriksiz olduğunu fark etmesi ve meslek yerinin emniyet kameralarını incelemesi üstüne hırsızlık olayı ortaya çıktı. Görüntülerde biri elinde köpek tutan 2 kişinin çarşı içerisinde üzeri branda kapalı tezgahtan giyim eşyası aldığını gören Selçuk Ziya Senirli, polisi arayarak davacı oldu. Emniyet kameralarında yapılan incelemede, benzer iş yerinden 29 Eylül ve 3 Ekim geceleri de hırsızlık yapıldığı saptandı. Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri göre hırsızlık olaylarıyla ilgili araştırma başlatıldı.

”BURAYA TUR DÜZENLİYOR”

İş yeri sahibi Selçuk Ziya Senirli, turizm esnafı olduğunu belirterek, bu yıl salgın sebebiyle şiddet günler geçirdiklerini söyledi. İş yerinden daha önce de hırsızlık olayı olduğunu, oysa kendisinin şikayetçi olmadığını anlatan Senirli, “Oysa daha önce de hırsızlık yapan dost, şu anda hemencecik her gece öbür birileriyle geliyor. Buraya tur düzenliyor, rehberlik yapıyor” dedi.

Aynı hırsız tarafından üst üste soyulan esnaf isyan etti: Her gece başka biriyle geliyor, buraya tur düzenliyor

”HER GECE GELİP ALIYOR”

İhtiyacı olan birisinin kendilerine geldiği süre destek ettiklerini söyleyen Senirli, “Bize gelip söyleseler, seve seve veririz. Geçen ayın 29’unda arkadaş gelmiş, bir tanesini çalmış sesimizi çıkarmadık. Aynı dost dün ve önceki gece resmi olarak her gece gelip alıyor. Zaten turizmci olarak güç günler geçiriyoruz. diğer taraftan bunlar olunca artık yaptığımız işten tiksinir olduk” diye konuştu. Selçuk Ziya Senirli, benzer çarşıda geçen hafta da hırsızlık olayları yaşandığını ve polise yansıdığını hatırlattı. Kapalı çarşıda geçen haftalarda yaşanan hırsızlık olaylarında birçok iş yerinin tezgahından dağıtılmış malzemeleri çalan şüpheliler polis tarafından yakalanmış, ancak adli teftiş şartıyla bağımsızlık bırakılmışlardı.

GÜVENLİK KAMERALARI KAYDETTİ

Öte yana şüphelilerin hırsızlık olayları anbean meslek yerinin emniyet kameralarına yansıdı. Önce etrafı gezen, biri elinde köpek tutan 2 şüphelinin, kimse olmadığı sırada tezgahta bulunan brandayı kaldırıp, giyim eşyalarını alarak yoluna devam ettiği görüldü.

Aynı hırsız tarafından üst üste soyulan esnaf isyan etti: Her gece başka biriyle geliyor, buraya tur düzenliyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Meteoroloji'den Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 9 il için kar yağışı uyarısı

Meteoroloji’den Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki 9 il için kar yağışı uyarısı

Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevreleri, Şırnak‘ın doğusu, Erzurum‘un batısı ve Van‘ın güneyinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir