Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Öztürk: Salgın 2022’nin birincil aylarına değin devam edecek

İlk olarak Aralık 2019’da Çin’in Hubei eyaletine tabi Vuhan kentinde ortaya meydana çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgını sebebiyle dünya genelinde 1 milyon 495 binden pozitif insan hayatını kaybederken, 65 milyona yakın insan ölümcül salgına yakalandı. Koronavirüse karşısında aşı geliştirme çalışmalarında mutlu sona yaklaşılırken, salgının ne vakit sona ereceği ise merak konusu oldu.

Sağlık Durumu Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, aylık siyaset, toplum ve ekonomi dergisi Kriter için kaleme aldığı “Kovid-19 Pandemisi: Mevcut Seyir ve Beklentiler” başlıklı yazıda bu konuya değindi.

“2022’NİN İLK AYLARINA DEĞIN DEVAM EDECEK”

Salgının 2021 içinde devam edeceği görüşünün ağır basmakta olduğunu bildiren Öztürk, “Hatta 2022’nin birincil aylarında da etkisini sürdürebileceği düşünülmektedir. Bunu dikkate alarak, teşhis, önleme, korunma ve çare hizmetlerini bütünleşik şekilde yönetmeyi gerektiren salgınla ilgili mücadeleye, veriye dayalı iki taraflı akılla alınan kararlarla sürdürmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir