Bilirkişi ad Hatay’da öldürülen teröristlerle ilgili çarpıcı detayı paylaştı: Paramotorla sınırı geçmeleri Türkiye’de öncelikle oldu

Fayda, teröristlerin yöntemlerini tanıdık olmayan istihbaratın yardımıyla öğrendiklerini ifade ederek “Ben ilk kere paramotorla sınırı geçen, saptama edilebilen bir örnek gördüm. Çünkü paramotoru saptamak de zordur. Siluet çok fazla yoktur. Terör örgütü diğer istihbaratlar göre destekleniyor. Terör örgütü SİHA’lar karşısından biçare kalınca diğer tarzlar başka istihbarat örgütlerince eğitiliyor. Bunlardan en önemlileri hendekler, barikatlar ve tüm sınır hattımızda gerçekleşen uzun tüneller. Yine DAEŞ’ten öğrendikleri bilhassa küçük dronelerın üzerinden havan mermisi atmaları ile ilgili teknik. Ama Türkiye‘ye sızmakla ilgili misal ilk defa. Emniyet birimleri nokta olarak kaç olduklarını tespit etmişler. hangi vasıtayla geldiklerini tespit etmişler. Ve hiç peşlerini bırakmadan dördünü de almışlar. Son kalan iki kişiydi bunlar” dedi.

“İSTİHBARAT MÜTHİŞ BİR İŞ YAPMIŞ”

Sahanın zorluğuna da uyarı çeken Fayda “Hatay istihbaratı mükemmel bir iş yapmış. Amanoslara sızılan bir yerde oysa çok ormanlık, çok yer var; bir yerde operasyon yapmak, bir yerden bir yere gitmek pek zor ancak. Böyle bir alanda sahayı çok iyi gözlemlemiş olmaları koskocoman bir galibiyet. Çünkü grup da büyük değil” ifadelerini kullandı.

About admin

Check Also

Rusya'dan ABD'nin Karadeniz çıkarmasına tepki: Artan askeri hareketlilik endişe verici

Rusya’dan ABD’nin Karadeniz çıkarmasına tepki: Artan askeri hareketlilik endişe verici

Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri gerilim tırmanırken, ABD, 2 savaş gemisinin boğazlardan geçişi için Türkiye’ye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir