Boşanma aşamasındaki eşini öldüren sanık: Bana ‘O çocuk senden değil’ dedi

Konya’da boşanma aşamasında olduğu 2 çocuğunun annesi Münevver Şahin’i (30) çalıştığı özel hastanede başından vurarak öldüren güvenlik görevlisi Bayram Şahin‘in (37), ‘Eşe karşı kasıtlı olarak kasıtlı olarak öldürme’ suçundan yargılanmasına başlandı. Şahin, savunmasında eşinin kendisini aldattığını öne sürerek, pasta yüzünden meydana çıkan kavga sonucu evi terk ettiğini belirterek, “Bir gün onu işten almamı söyledi ve gittim. Elinde yürek biçiminde pasta vardı. Hemşirelerin verdiğini söyledi fakat o benim aldığım pastaları yemezdi bile. Bu pasta nedeniyle ağız dalaşı çıktı ve kardeşinin evine gitti” dedi.

Boşanma aşamasındaki eşini öldüren sanık: Bana 'o çocuk senden değil' dedi

Durum, 13 Mart 2020 tarihinde saat 10.30 sıralarında Selçuklu ilçesi Yenişehir Mahallesi Hastane Caddesi’nde meydana geldi. İlçedeki huzurevinde silahsız emniyet görevlisi olarak çalışan Bayram Şahin, kendisine boşanma davası açıp, bir aylık koruma kararı aldıran eşi Münevver Şahin’in muhasebe bölümünde çalıştığı özel hastaneye geldi. Eşinin 2’nci kattaki odasına giren Şahin, yandaki babasına ait ruhsatlı tabancayı çekip 2 çocuk annesi Münevver Şahin’i başından vurdu. Kanlar içinde yere yığılan Münevver Şahin, hastane personeli kadar yapılan ilk müdahalesinin peşinde tedaviye alındı. Münevver Şahin, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Hastanede polis tarafından gözaltına alınan Şahin, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece ‘Eşe karşı kasten bile bile öldürme’ suçundan tutuklandı.

Boşanma aşamasındaki eşini öldüren sanık: Bana 'o çocuk senden değil' dedi

İLK KEZ HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Hakkında Konya 1’inci Ağır Cinayet Mahkemesi’nde dava açılan Bayram Şahin’in yargılanmasına başlandı. Duruşmaya cezaevinden SEGBİS yöntemiyle katılan Bayram Şahin, eşi Münevver Şahin ile 2008 yılında görücü usulüyle evlendiklerini belirterek, 2014 yılında yakınları yoluyla özel bir hastanede işe başladığı ve iş başladıktan sonra da aralarında sorunlar çıkmaya başladığını belirtti.

“ONDA DEĞİŞİKLİKLER SEZİYORDUM”

Eşinin meslek yerinde bir arkadaşıyla kendisini aldattığını öne süren Şahin, “Münevver’le bir meslek arkadaşı çok sık telefonla konuşuyor, kesintisiz o adamın ismini duyuyordum. Arkadaşları sürekli Münevver’in kafasını bulandırıyordu. Onda şansın dönmesi seziyordum. İşe bu vesileyle düğüne gidermiş gibi süslenip gidiyordu. Bana kesintisiz git saç ektir, pis kokuyorsun diyerek kışkırtma ediyordu. Bir gün onu işten almamı söyledi ve gittim. Elinde kalp şeklinde pasta vardı. Hemşirelerin verdiğini söyledi; ama o benim aldığım pastaları yemezdi bile. Bu pasta nedeniyle kavga çıktı ve kardeşinin evine gitti. Barışmak istedim ve sabahleyin 09.00’da kardeşinin evine gittim. Kardeşi beni darp etti. sonradan kızım Fatoş’un hasta olduğunu öğrendim. Kendisini aradım fakat ulaşamadım. Annesini ve yakınlarını aradım beni engellemişlerdi. Ben de bu yüzden meslek arkadaşına ‘hastaneye geliyorum’ diye mesaj attım” dedi.

Boşanma aşamasındaki eşini öldüren sanık: Bana 'o çocuk senden değil' dedi

“OLAY NASIL OLDU HATIRLAMIYORUM”

Hastaneye gittikten sonra eşinin odasına girdiğini bildiren Şahin, “O bana, ‘Ben sana bu hastaneye bir daha gelme demedim mi?’ dedi. Ben onunla kızım için konuşmak istedim; fakat o bana ‘Sen adam değilsin’ gibi ağır ithamlarda bulundu. Zaten ayrılma safhasındaydık. ‘O çocuk senden değil’ dedi. O sırada da gözüm döndü. Yanımda kardeşinden kendimi korumak için aldığım silah vardı. Yüzüme tükürdü. Ne olduğunu anlamadım. Olay nasıl oldu hatırlamıyorum. Hala şok içerisindeyim” diye konuştu.

“KIZIMA İFTİRA ATIYOR”

Duruşmaya katılan Münevver Şahin’in annesi Gülten Demir, Bayram Şahin’in kızına aldattığı yönünde kötüleme attığını belirterek, “Kızıma iftira atıyor. Benim çocuğumun parasını elinden alıp dövdüler. sonuna kadar onlardan şikayetçiyim. Benim çocuğum mezardayken onun da orada ölmesini istiyorum” dedi.

“TARTIŞMALARINA HİÇ ŞAHİT OLMADIM”

Münevver Şahin’in babası Faruk Özçelik de 2 torununun öksüz kaldığını belirterek, Bayram Şahin’in kızına kötüleme attığını ve kendisinden şikayetçi olduğunu belirtti. Şahit olarak dinlenen benzer hastanede çalışan Gülsüm K. ise ifadesinde, “Ben tartışmalarına hiç tanık olmadım. Ama son 1 yıldır sorunlarını kesintisiz anlatıyordu. Olay günü ise Bayram isimli birey hiçbir şey söylemeden odaya girdi ve önce sol dizine bir el sonradan kafasına 2 el ateş etti ve kaçmaya çalıştı” dedi.

Mahkeme heyeti Bayram Şahin’in tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı erteledi.

Boşanma aşamasındaki eşini öldüren sanık: Bana 'O çocuk senden değil' dedi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Muhammed Salih BÜYÜKSAMANCI

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir