Bülent Arınç’ın istifasına AK Parti ve MHP’den ilk tepki: En büyük hizmetin ‘istifa’ haline gelmesi çok büyük acı

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Bülent Arınç‘ın Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tahliyesini istemesi kriz çıkarmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Arınç sosyal medyadan yaptığı yorumlama ile görevinden istifa ettiğini duyurdu. İletişim Başkanlığı da istifanın Erdoğan kadar kabul edildiğini bildirdi.

SİYASİLERDEN İLK TEPKİLER GELMEYE BAŞLADI

Bülent Arınç’ın istifası sonrası siyasilerden de birincil tepkiler gelmeye başladı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Siyasi görevlerimizi bir gün devredeceğiz. Geride bırakacağımız güzel bir sada en büyük hayalimiz. Yaptığımız hizmetler değin, davaya hasar veren, milletin vicdanını yaralayan, değerlerimize tutarsız söylemler de akıllarda kalacak. ‘En büyük hizmetin istifa’ haline gelmesi fazla acı!” ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç'ın istifasına AK Parti ve MHP'den ilk tepki: En büyük hizmetin 'istifa' haline gelmesi çok büyük acı

“TAKKE DÜŞTÜ SAÇSIZ GÖRÜNDÜ”

MHP’den ise birincil tepki MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Feti Yıldız’dan geldi.

Görevinden istifa eden Bülent Arınç için MHP’li Yıldız sosyal ağ hesabı Twitter üzerinden şu mesajı paylaştı:

“BülentArınç YİK üyeliğinden bölünmüş yani istifasını vermiş. TV’de yaptığı açıklamadan sonradan sütre gerisinden çık, cüppeni giy, yerini al hayranlık duyduğun bu kişileri savun demiştim. Bundan Böyle takke düştü kel gözüktü. Şu Anda vekaletname alma zamanı. İzliyoruz.”

Bülent Arınç'ın istifasına AK Parti ve MHP'den ilk tepki: En büyük hizmetin 'istifa' haline gelmesi çok büyük acı

About admin

Check Also

WhatsApp'tan yeni gizlilik sözleşmesi kararı! Geçici geri adımın hedefinde temel özellikler var

WhatsApp’tan yeni gizlilik sözleşmesi kararı! Geçici geri adımın hedefinde temel özellikler var

WhatsApp’ta tartışmalara neden olan gizlilik sözleşmesi için yapılan uzatma 15 Mayıs tarihinde sona eriyordu. Şirketten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir