Burcu, koronavirüsten hayatını kaybetti

ANKARA’da oturan Burcu Usanmaz (20), koronavirüsten hayatını kaybetti. Burcu’nun amcası Yunus Usanmaz, “Kimse ‘bana bir şey olmaz’ demesin. Burcu’nun aşina hiçbir hastalığı yoktu” dedi.

Ankara’da özel bir firmada çalışan Burcu Usanmaz, takriben 20 gün önce grip belirtileri ile hastaneye başvurdu. Usanmaz’a hastanede yapılan Covid-19 testi fazla çıktı. Evinde hap tedavisi gören Usanmaz, 1 hafta önce durumunun ağırlaşması üzerine ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Hastanede 6 gün çare gören Usanmaz, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Usanmaz’ın cenazesi, dün Ankara’da toprağa verildi.

‘BİLİNEN HİÇBİR HASTALIĞI YOKTU’Genç kızın ölümü, ailesi, yakınları ve arkadaşlarını üzüntüye boğdu. Amca Yunus Usanmaz, Burcu’nun bilinen bir hastalığının olmadığını belirterek, “Yaklaşık 20 gün önce rahatsızlandı. Gripten şüphelendik. Belirtilerin üzerine hastaneye gidip koronavirüs testi yaptırdık, artı çıktı. Deneme fazla çıktığı halde, hastane yetkilileri Burcu’yu evine yolladı. Aradan süre geçti durumu birazcık ağırlaştı; bu sefer ambulans ile hastaneye yeniden gittik. Takriben 6 gün hastanede yattı. Burcu’nun tanıdık hiçbir hastalığı yoktu. Bünyesi azıcık zayıftı, o kadar” diye konuştu.’KİMSE ‘BANA BİR ŞEY OLMAZ’ DEMESİN’

Yunus Usanmaz, Burcu’nun virüsü nereden kaptığını bilmediklerini anlatarak, “Biz de ailesi olarak koronavirüs testi yaptırdık, hepimizin deneme sonucu olumsuz çıktı. Burcu dışarıdan mı, marketten mi ya da alışveriş merkezinden mi virüsü kaptı bilmiyoruz. Burcu’nun bünyesi biraz zayıftı. Sıhhat görevlilerinin verdiği ilaçları kullandı. Herkese aynı hap mı veriliyor, herkesin bünyesi birbiriyle aynı değil. Kimse ‘bana bir şey olmaz’ demesin. Bizim çocuğumuz 20 yaşındaydı. Her insanın bünyesi bir değil. Kafamız allak bullak. Allah kimsenin başına vermesin. Annesinin ve babasının durumu fazla fena” diye konuştu.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Basından kaçmışlardı! Kendisinden 25 yaş küçük ünlüyle yaşadığı ilişki yeniden gündem olduBasından kaçmışlardı! Kendisinden 25 yaş küçük ünlüyle yaşadığı ilişki bitmiş gündem olduBilim Kurulu üyesi gün verip uyardı: Daha sert tedbirler hızlıca devreye sokulabilirBilim Kurulu üyesi gün verip uyardı: Daha sert tedbirler hızlıca devreye sokulabilirGenç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandıGenç kızları tuzağa düşüren izdivacın güvey adayı, son işinde kıskıvrak yakalandıBurcu, koronavirüsten hayatını kaybettiBurcu, koronavirüsten hayatını kaybettiBurcu, koronavirüsten hayatını kaybetti

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Gizem KARADAĞ

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir