Bursa’nın en uzun süreli valisi Zekai Gümüşdiş 94 yaşında vefat etti

Tokat ve Kültürlü Valiliği görevlerinden sonradan 1979-1988 arası 9 yıl görevde kalıp en uzun süre Bursa Valiliği yapan Zekai Gümüşdiş vefat etti.

BURSA’YA YAPTIĞI ÖNEMLİ HİZMETLERİYLE BİLİNİYORDU

Bursa’ya ve göçmen camiasına yaptığı hizmetleriyle anılan, bununla birlikte Penguen Yiyecek Idare Heyeti üyesi de olan eski Bursa Valisi Gümüşdiş’in cenazesinin 30 Kasım Pazartesi günü Bursa Organize Sanayi Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonradan Hamitler Mezarlığı’na defnedileceği bildirildi.

ZEKAİ GÜMÜŞDİŞ KİMDİR?

10 Ekim 1926 yılında İzmir-Bornova’da doğmuş, birincil ve orta öğretimini İzmir’de tamamlamıştır.1949/1950 Yılı Ankara Siyasal Bilimler Fakültesi’nin İdari Bilimler Bölümü mezunudur.

Bunlar da ilginizi çekebilir

2020'de başımıza daha neler gelecek? Korona bitmeden başka bir kabus yeniden hortladı2020’de başımıza daha neler gelecek? Korona bitmeden başka bir kabus baştan hortladıAteşkesi imzalamak zorunda kalmıştı! Hezimet sonrası Paşinyan'ın sözleri ülkeyi karıştırdıAteşkesi imzalamak zorunda kalmıştı! Hezimet sonrası Paşinyan’ın sözleri ülkeyi karıştırdıGörüntü İstanbul'dan! Sosyal medyadan tek ses yükseldi: Harekete geçinGörüntü İstanbul’dan! Sosyal medyadan tek ses yükseldi: Harekete geçin

Mezuniyetinden daha sonra; Kaymakamlık stajını İzmir’de yapmış olup, bu dönemde Karşıyaka Bucak Müdürlüğü, Bergama ve Ödemiş Kaymakam vekillikleri görevini sürdürmüştür. Özel Kalem Müdürlüğü ve İl Hukuk İşleri müdürlük görevlerinde bulunmuştur.

İlk Kaymakamlık görevi Siirt ilinin Baykan ilçesidir. Askerlik sonrası sırasıyla; Çanakkale, Çan, Balıkesir, Ayvalık Kaymakamlık görevleri ve Bandırma Belediye Başkanlığı görevini yapmıştır. Kısa bir vakit Ankara/Çubuk kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler 1.daire başkanlığı, Genel Müdür Muavinliği ve vekilliği görevlerinde bulunmuştur.

Tokat, Kültürlü ve Bursa Valiliği görevlerinde bulunduktan sonra kendi isteği ile emekliye ayrılmış olan Zekai Gümüşdiş evli ve 1 çocuk babasıydı.

Bursa'nın en uzun süreli valisi Zekai Gümüşdiş 94 yaşında vefat ettiBursa'nın en uzun süreli valisi Zekai Gümüşdiş 94 yaşında vefat etti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir