Canından bezen aile, yılanların yuva yaptığı evlerini yıkıyor

Yolluyazı köyünde çiftçilik yapan Koçak ailesinin hayatı, geçtiğimiz hafta evlerinde gördükleri yılanlarla kabusa döndü. Toprak damlı evlerinde yılanların yuvası olduğunu belirleyen Mustafa Koçak, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden destek istedi. Ev ilaçlanırken, aile geçici olarak Mustafa Koçak’ın ağabeyinin yanında yerleşti. Konut ilaçlandı ama yılanlar evi terk etmedi. Mustafa Koçak da evin damını yıktırdı. Yıkımla birlikte evin duvarları aralarında 4 yumurta ve yavru yılanlar bulundu.

“SALONUN ORTASINA YILAN DÜŞTÜ”

Evi tamamen yıktırmaya karar veren Koçak, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Çocuklar mutfakta yılan gördü. sonra salonun ortasına, duvardan ikinci yılan düştü. Pencereden gelmiştir diyerek, önemsemedik. Tavandan bir yılan daha fikir, yuva olduğunu anladık. O geceyi ağabeyimin evinde geçirdik. Ertesi gün evin damını açtık, çok sayıda yılanla karşılaştık. Komşular korkuyor. Bizim sokaktan kimse geçmiyor.”

“EVİ EN INCE AYRINTISINA KADAR YIKACAĞIM”

Yakında Olacak Olan kış dönemi öncesinde evsiz kaldıklarını ifade eden Koçak, “Yılanların sarması nedeniyle senelerdir oturduğumuz yuvamızdan olduk. Yıkım sırasında dört yılan yumurtası ve birkaç yılan bulduk. acilen yılanlar burada, duvarların arasına girmişler. 3-4 gündür egzersiz yapıyoruz. Varsa diğer yılanları da çıkaralım diye. Akşam eve gittiğimizde de duvarların üstüne çıkıyor yılanlar. Onları ayrım edip dışarı çıktığımızda da anında deliklere giriyorlar. Evi ayrıntılarıyla yıkacağım. Eğer yılanlardan temizleyebilirsem yeni bir konut yapacağım. Eğer yılan sorununu çözemezsem yetkililerden bize konut yardımı yapmalarını istiyorum” diye konuştu.

Canından bezen aile, yılanların yuva yaptığı evlerini yıkıyorCanından bezen aile, yılanların yuva yaptığı evlerini yıkıyorCanından bezen aile, yılanların yuva yaptığı evlerini yıkıyorCanından bezen aile, yılanların yuva yaptığı evlerini yıkıyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ramazan DEMİR

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir