Canlı yayında gözyaşlarını tutamayan Azerbaycanlı spiker konuştu: 27 yılın hasretiydi

Azerbaycan‘ın, Ermenistan işgali altındaki 6 köyü geri aldığı bilgisini canlı yayında aktırırken gözyaşlarına boğulan İctimai TV spikeri Jale Hesenli, o anları anlattı. Hesenli, “Duygulanmamak elde değildi. 27 yılın hasretiydi o gözyaşları. 27 yılın acısıydı o gözyaşları. Bizim yarım kalan arzumuzdu Dağlık Karabağ” ifadelerini kullandı.

Karabağ’da Ermenistan işgalindeki bölgelerin kurtarılması gelişmesini canlı yayında gözyaşlarıyla duyuran Azerbaycanlı spiker Jale Hesenli, Demiören Haber Ajansı’na konuştu. Hesenli yaptığı açıklamada, “Duygulanmamak elde değildi. 27 yılın hasretiydi o gözyaşları. 27 yılın acısıydı o gözyaşları” dedi.

“SEVİNCİMİ GÖZYAŞLARIYLA İFADE EDEBİLDİM”

Hesenli açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “İnsanlarımız, o topraklarda doğdu ama o topraklarda büyüyemediler. Annesinin, atasının mezarları o topraklarda ama bugün onları ziyaret edemiyorlar. Bazı insanlar var ancak yeni aile kurmuştu, yaşam yoldaşlarını yitirdiler. Onların yarım kalan arzuları vardı. Onların evlatlarıydı. Orada hayatını kaybedenler oldu, esir düşenler oldu. Bizim yarım kalan arzumuzdu Dağlık Karabağ. Gözyaşlarına boğuldum, sevinçliydim. Altı kentimiz işgalden kurtuldu. Bu sevinci o gözyaşlarıyla ifade edebildim. Çok mutluydum, sevinçliydim” dedi.

“TÜRKİYE, KARDEŞLİĞİMİZ İÇİN VAR OLSUN”

Jale Hesenli, gözyaşlarıyla sunduğu haberin ardındaki Türkiye’den çok sayıda takviye mesajı aldığını açıklama etti. Hesenli, “Türkiye’den çok güzel mesajlar aldım. Destek mesajları aldım. Kardeş Türkiye’den fazla mesaj adım. Desteğinizi gördük her zamanki gibi. Kardeşliğimizi, desteğinizi, birliğimizi gördük. Bizimle birlikte gülen, bizimle birlikte ağladığınız için size teşekkür ediyoruz. Var olun, kardeşliğimiz için var olun. her zaman birbirimizin yanında olalım” dedi.

“ERMENİLER, SİVİLLERİ MAKSAT ALIYOR”

Cephede çatışmaların devam ettiğini kaydeden Hesenli, Ermenistan’ın sivilleri hedef aldığına dikkat çekti. Hesenli sıcak bölgede yaşananları şu sözlerle anlattı: “Bölgede, cephede çatışmalar devam ediyor. Ordumuzun elde ettiği zaferlerden bahsedeyim sizlere. Artık 7 kentimiz işgalden kurtarıldı. Murov yüksekliği denilen bir arazi var. Orayı da işgalden kurtardık. Fazla gururluyuz, mutluyuz. Ordumuzla gurur duyuyoruz. Allah onlara zorlama kuvvet versin. Onlara zorlama güç versin fakat, işgal aşağıda olan öteki topraklarımızı da geri alabilsinler. Cephede Ermeniler, Azerbaycan’ın askerleriyle çatışmaya yürekleri yetmiyor. Onlar yalnızca sivil insanlara ve sivil mesken yerlerine alev açıyorlar. Evler yıkılıyor. Cepheye yakın kentlerde hasarsız ev kalmadığı söyleniyor. Top atışlarıyla hepsini niyet alıyorlar. Naftalan’a bir eve top mermisi düştü. Bir ailenin ikisi çocuk edinmek üzere beş ferdi hayatını kaybetti. Bu çocuklar öğrenciydi. Ermeniler, çocuklara, öğrencilere, sivillerin evlerine saldırmaya devam ediyorlar. Dünya gerçi susuyor. Dünya buna karşın adım atmıyor. Biz 30 yıla yakındır barış taraftarıyız. Biz savaş istemiyoruz. Biz savaşa yatkın bir halk müziği değiliz. Biz işgalci ahali değiliz. Biz sadece kendi topraklarımız uğruna savaşıyoruz ve kanımızın son damlasına değin da savaşmaya hazırız. O topraklarımız adamakıllı işgalden kurtulana kadar. Yaralılarımız var, şehitlerimiz de var. Zaferler şehitsiz olmuyor. Biz inşallah o topraklarımızı geri alacağız ve şehitlerimizin de ruhu şad olacak.”

Canlı yayında gözyaşlarını tutamayan Azerbaycanlı spiker konuştu: 27 yılın hasretiydi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir