Cepheden kaçan Ermenistan yenilgiye kılıf uydurmaya çalıştı: Geri çekilme bozgun yok

Ermenistan’ın Azerbaycan‘a saldırmasıylı birlikte başlayan çatışmalar neredeyse 1 aydır devam ederken, Azerbaycan ordusu sahadaki başarısı ile Ermenistan’a cepheyi bakımlı etti. Erivan yönetimi mütareke çağrısında bulunurken, iki ülke arasındaki yapılan ateşkesler Ermenistan göre bozuldu.

100’DEN ARTI YERLEŞİM YERİ İŞGALDEN KURTARILDI

Azerbaycan ordusu, iki kere mütareke ihlali yapan Ermenistan ordusuna gereken cevabı tekrar cephede verdi. Ermenistan askerlerin Azerbaycan ordusunda duramazken, tek tek cepheleri terk etmeye başladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında 24 mesken alanının daha işgalden kurtarıldığını aktarırken, işgalden kurtarılan yerleşim yeri sayısı 100’ü geçti.

SON KURTARILAN YERLER PAYLAŞILDI

Öte yandan, Azerbaycanlı gazeteci Ceyhun Aşirov ise son kurtarılan bölgelerin; Güneşli, Çınarlı, Havalı, Zerneli, Memmedbeyi, Hekeri, Şerifan, Muğanlı, Dördçınar, Kürdlar,Yuharı Ebdürrehmanlı, Garğabazar, Altında Veyselli, Yuharı Aybasanlı, Sarahşa, Hesengaydı, Füğanlı, İmambağrı, Daşveyseli, Yarahmedli, Ağcakenk, Mülkidere ve Daşbaşı kurtarılan ikâmetgâh alanları arasında yer aldı.

Azerbaycan ordusunun bu başarısından sonradan kaçan Ermenistan’da Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan yenilgiye kılıf uydurma çabası içine girdi.

“GERİ ÇEKİLME YENİLGİ DEĞİLDİR”

Sözcü Hovhannisyan, geri çekilmelerinin bir yenilgi olmadığını söyledi. sosyal ağ hesabından bir paylaşım yapan Hovhannisyan, “Geri çekilme bir mağlubiyet değil, 1918, 1941’de geri çekilme oldu. 1992’de de bir geri çekilme vardı. Ancak bütün bu durumlarda sonunda bir galibiyet vardı. Diğer bir zafer daha olacak” ifadelerini kullandı.

Cepheden kaçan Ermenistan yenilgiye kılıf uydurmaya çalıştı: Geri çekilme yenilgi değil

About admin

Check Also

Son Dakika! Erdoğan'dan 'Normalleşme hangi illerden başlayacak?' sorusuna yanıt: Pazartesi günü değerlendireceğiz

Son Dakika! Erdoğan’dan ‘Normalleşme hangi illerden başlayacak?’ sorusuna yanıt: Pazartesi günü değerlendireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını İstanbul‘da bulunan Üsküdar‘daki Büyük Selimiye Camisi’nde kıldı. Çıkışta gazetecilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir