CHP’den Kılıçdaroğlu’nu korkutma eden Çakıcı’ya peş peşe sert tepki: Kabadayılara kundura bırakacak parti değiliz

İnfaz düzenlemesiyle 16 Nisan‘da cezaevinden tahliye edilen Alaattin Çakıcı sosyal ağ hesabı üzerinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘na karşın tehdit içerikli bir mektup paylaştı. Çakıcı mektupta Kılıçdaroğlu’nu “Zeki ol” diye tehdit etti. CHP’den de Çakıcı’nın bu mektubuna sert tepkiler geldi.

“ÜLKEYİ MAFYA DÜZENİNE TESLİM ETMEYECEĞİZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, sosyal ağ hesabından yaptığı açıklamada “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu korkutma eden “suç örgütünün başı” hakkında Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırıyorum. Bugüne kadar, baskılardan da, saldırılardan da tehditlerden de korkmadık. artık de korkmayacağız, yılmayacağız. Bu ülkeyi mafya düzenine teslim etmeyeceğiz!” ifadelerini kullandı.

“CUMHURİYET SAVCILARI GEREĞİNİ YAPMALIDIR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Organize kabahat örgütü lideri, Çakıcı denen hapishane kaçkını, Genel Başkanımızı tehdit etmiş” diyerek şunları söyledi: “Bu çirkin ve hadsiz mektubun muhatabı Kılıçdaroğlu değildir. O adamla(!) ilgili Cumhuriyet Savcıları mutlaka gereğini yapmalıdır.”

“KABADAYILARA PAPUÇ BIRAKACAK PARTİ DEĞİLİZ”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine tepki gösterdi.

Altay şöyle konuştu: “Türk siyasetinde bir birincil yaşıyoruz. Sayın Genel Başkanımızın bugün yaptığı konuşmada Sayın Erdoğan ve onu destekleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştiren konuşmasından sonra adı yeraltı dünyası kabahat örgütü yönetmekle anılan bir zat, kamuoyuna açık bir alışılagelmiş mektupla Sayın Genel Başkanımızı ölümle korkutma etmiş ve fazla ağır hakarette bulunmuştur. Aynı mektupta Sayın Erdoğan ve Bahçeli’ye de övgüler düzmüştür. Türk siyaseti böyle bir tabloyu yaşamadı. Siyasetçiler tartışma eder ama siyasi parti genel başkanlarının bu tartışmalarına kabahat örgütü liderlerinin taraf olması kamuoyuna açık bir mektupla adice ve çok ağır korkutma etmesi ve benzer mektubun içinde her iki sayın genel başkana methiyeler dizmesi ben eminim ancak Sayın Bahçeli ve Sayın Erdoğan’ın tasvip edeceği bir koşul değildir. Herkesin bilmesini isterim ama CHP, kabadayılara pabuç bırakacak parti değildir.”

About admin

Check Also

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul'un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul’un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel verilere göre oluşturulan Türkiye’de haftalık vaka sayıları ve renk kodu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir