Çocuklarını kucaklayıp Hatay’daki yangından kaçan babadan tepki: Milyonlarca ağaç yandı, kimsenin sesi çıkmadı

Belen ilçesi Fatih Mahallesi Petek Evlerde ikamet eden 2 çocuk babası Gökhan Şahin, yangının rüzgarın etkisiyle aniden büyüdüğünü ve evlere değin uzandığını ve dehşet batmış anlar yaşadıklarını anlattı. Çocuklarıyla beraber evde oturduğu esnada, ormanın üzerinde bir yoğun bir duman gördüklerini söyleyen baba Şahin, “Eşim, ‘sis geliyor nasıl olursa olsun yağmur yağacak’ dedi. Özenli baktığımda onun duman olduğunu ayrım ettim. Balkondan itinalı baktığımda yangının ormanın ortasında başladığını gördüm. Eşim o an panik oldu ve ‘burayı da yaktılar’ diye bağırdı. Eşime çocukları alıp gitmesini, kapı ve pencereyi kapatıp peşlerinden geleceğimi söyledim. Apartmandan çıkarken komşuların da kapısını çalıp çıkmaları için uyardım” dedi.

“CAN HAVLİYLE KOŞMAYA BAŞLADIK”

Hatay yangınının en korku verici anlarından birinde çekilen karede kucağında çocuğuyla koşarken görülen Şahin, mahallede tutuşan bir takım yerleri toprak atarak söndürmeye çalıştıklarını belirterek, “Yangın sırasında sert bir rüzgar esti, birdenbire bizim bulunduğum taraflarda ateş aldı. Artık yapabileceğimiz bir şey de kalmamıştı. Çünkü alevlerin boyu bir apartman boyunu geçince cümbür cemaat panik halinde kaçışmaya başladı. Bende o esnada koşmaya başladım, koşarken eşim ve çocuklarımın önümde koştuğunu fark ettim. Eşimin elinden minik oğlumu aldığım gibi can havliyle ateşten uzak bir yere koşmaya başladık” dedi.

“ÇOCUKLARIM HALEN KORKUYOR”

Yangından nedeniyle 7 ve 3 yaşında olan çocukların büyük nefret yaşadığını ve halen o korkuyu üstünden atamadıklarını bildiren Şahin, “Büyük oğlumu anneannesine bıraktım, gelemedi buraya, buranın halen yandığını düşünüyor. Ufak oğlumun psikolojisi daha fena, yangın gününden beri kucağımdan inmiyor, hareketli bir çocuk olmasına karşın fazla durgunlaştı” ifadelerini kullandı.

“MİLYONLARCA AĞAÇ YANDI KİMSENİN SESİ ÇIKMADI”

Terör örgütü PKK’ya ast ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’nin Hatay’daki yangınları başlattıklarını açıklamaları ve yetkililerin de fail olarak terör örgünü göze çarpan etmeleri üzerine Taksim‘de ağaçların değil olmaması namına yürüyen ünlülerin, Hatay’daki yangına da bir tepki vermelerini beklediklerini söyleyen Şahin, “Bir ağaç için orada öyle olaylar çıktı, o kadar şeyler yaşandı. Binlerce, belki de milyonlarca ağaç yandı, kimsenin sesi çıkmadı. Kimse bir şey söylemedi. Gelip veya televizyonlara çıkıp ‘içimiz yanıyor’ gibi şeyler de duymadık. Yanan bizim memleketimiz diğer memleket değil” diyerek tepki gösterdi.

Çocuklarını kucaklayıp Hatay'daki yangından kaçan babadan tepki: Milyonlarca ağaç yandı, kimsenin sesi çıkmadıÇocuklarını kucaklayıp Hatay'daki yangından kaçan babadan tepki: Milyonlarca ağaç yandı, kimsenin sesi çıkmadıÇocuklarını kucaklayıp Hatay'daki yangından kaçan babadan tepki: Milyonlarca ağaç yandı, kimsenin sesi çıkmadı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / İzzet NAZLI

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir