Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin telefonda görüştü! Dağlık Karabağ’daki son koşul ele alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya lideri Putin, telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede iki lider, Dağlık Karabağ ve Suriye’deki son şart ele aldı. Putin ile Erdoğan arasındaki kritik görüşmenin Ermenistan’ın insani ateşkesi ihlal etmesinin ardından gerçekleşmesi uyarı çekti.

ERMENİSTAN ATEŞKESLERİ İHLAL ETMİŞTİ

Azerbaycan ile Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’da, 26 Ekim’de yerel saatle 08:00’da açmak üzere insani mütareke konusunda anlaşmaya vardığı belirtilmişti. Ateşkesin üzerinden yalnızca 4 dakika geçtikten sonra Ermenistan ordusu, Terter’e ve bölgedeki köylere saldırı düzenlemişti.

Azerbaycan ve Ermenistan Moskova’da yapılan görüşmeler sonrasında 10 Ekim’de Dağlık Karabağ’daki cenazelerin ve esirlerin değişimini öngören insani amaçlı “mütareke” kararı almış, ama Ermenistan ordusunun, ateşkesin üzerinden 24 saat geçmeden Azerbaycan’ın Gence kentine füzelerle saldırması sonucu sivil can kayıpları yaşanmıştı.17 Ekim’de tekrar devreye girdiği duyurulan ateşkes yine Ermenistan tarafından ihlal edilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin telefonda görüştü! Dağlık Karabağ'daki son durum ele alındı

About admin

Check Also

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye'deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Espor çılgınlığı! Oyun pazarının Türkiye’deki değeri 1,5 milyar doları aşabilir

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesinin düzenlediği Webinar serisinin sekizinci çevrimiçi yayın konuğu, “Oyunun DNA’sı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir