Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! Koronavirüs iş hastalığı oluyor

Danıştay 10. Dairesi; Egemen Maden İşçileri Sendikasının, koronavirüsün sıhhat çalışanları için meslek hastalığı sayılmamasına ilişkin SGK genelgesinin yürütmesinin durdurulması talebini reddetti. Daire, iptal istemini ise sonra görüşmeyi kararlaştırdı.

DEVREYE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GİRDİ

Türkiye gazetesinin haberine göre, siyasi partilerin de anlaşma sağladığı, sağlıkçıların bu yöndeki beklentileri üzerine, devreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girdi. Edinilen bilgiye takriben; Cumhurbaşkanı son kabine toplantısında Aile, Egzersiz ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan düzenlemeye ilişkin rapor isteyerek, bir an önce Meclis gündemine getirilmesi talimatını verdi.

DÜZENLEME SÖZLEŞMELİ PERSONELİ KAPSAYACAK

Bakanlıklar, raporları önümüzdeki kabine toplantısında Erdoğan’a sunacak. Düzenlemenin yeni yılda hayata geçirilmesi planlanıyor. öte taraftan, Aile, Egzersiz ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri, konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek “Kadrolu afiyet çalışanları için böyle bir düzenlememiz zaten var. Bu yeni düzenleme, sözleşmeli personeli kapsayacak” dedi.

About admin

Check Also

Pandemiden etkilenen işletmeciler kardan mezar yaptı: Esnaf öldü

Pandemiden etkilenen işletmeciler kardan mezar yaptı: Esnaf öldü

Türkiye’de koronavirüs salgını kapsamında alınan mecburi tedbir kararları birçok esnafı zor duruma soktu. Pandemi sürecinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir