Dağlık Karabağ’daki Türk-Rus Ortak Merkezi faaliyete başladı! İşte ilk görüntüler

Dağlık Karabağ‘da sağlanan ateşkesi gözetlemek için Türkiye ve Rusya’nın kurduğu Ortak Merkez’in bugün faaliyete başladı. Ağdam’da kurulan Ortak Merkez’de Türk ve Rus askeri subayları birlikte görev yapacağı merkezden ilk görüntüler ise ortaya çıktı.

BAKAN AKAR AÇIKLADI

Ortak merkezin faaliyete geçeceğini Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanav ile yaptığı telefon görüşmesi sonrası açıklayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar “Karabağ’da ateşkesi gözetmek ve denetlemek maksadıyla oluşturulacak Türk-Rus Ortak Merkezi’ne ilişkin mutabakat zaptını Rus mevkidaşım Şoygu ile 11 Kasım 2020’de imzalamıştık.

Dağlık Karabağ'daki Türk-Rus Ortak Merkezi faaliyete başladı! İşte ilk görüntüler

“BİR GENERAL VE 38 PERSONEL GÖREV ALACAK”

Ortak Merkez’in oluşturulmasına yönelik çalışmalar tamamlandı. Türk ve Rus askerlerinin görev yapacağı ortak merkez yarın (bugün) faaliyetlerine başlayacak. Bir general ve 38 personelimizin görev yapacağı ortak merkezin bölgede ateşkesin sürekliliği ile barış ve istikrarın sağlanması büyük katkı sunacağına inanıyoruz. Bir millet iki devlet anlayışı ile bugüne kadar Azerbaycanlı kardeşlerimizle birlikte olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

İşte ilk görüntüler:

Dağlık Karabağ'daki Türk-Rus Ortak Merkezi faaliyete başladı! İşte ilk görüntüler Dağlık Karabağ'daki Türk-Rus Ortak Merkezi faaliyete başladı! İşte ilk görüntüler Dağlık Karabağ'daki Türk-Rus Ortak Merkezi faaliyete başladı! İşte ilk görüntüler Dağlık Karabağ'daki Türk-Rus Ortak Merkezi faaliyete başladı! İşte ilk görüntüler Dağlık Karabağ'daki Türk-Rus Ortak Merkezi faaliyete başladı! İşte ilk görüntüler Dağlık Karabağ'daki Türk-Rus Ortak Merkezi faaliyete başladı! İşte ilk görüntülerDağlık Karabağ'daki Türk-Rus Ortak Merkezi faaliyete başladı! İşte ilk görüntüler

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Bir çiftin daha sobadan zehirlendiği Adana'da son 3 günde 4 kişi hayatını kaybetti

Bir çiftin daha sobadan zehirlendiği Adana’da son 3 günde 4 kişi hayatını kaybetti

Bugün saat 17.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesine bağlı Denizli Mahallesi’nde meydana gelen olayda, 2 katlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir