Davet mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor

Afiyet Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul‘da gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yaptı. Fahrettin Koca, İstanbul’da durdurulamayan vaka artışını değerlendirirken yeni getirilecek kısıtlamalar hakkında bilgi verdi.

MÜZİK YASAKLAMASI KARARI ERKENE ÇEKİLEBİLİR

Fahrettin Koca’nı açıklaması şöyle oldu:

“Partiler anlamında, gece 12’den sonradan müzikli ortamlar yasaklandı, bunun daha erken saatlere çekilmesi ile ilgili Bilim Kurulunun önerisi oldu. Önümüzdeki günlerde, İçişleri Bakanlığımız bu konuyla ilgili teklif doğrultusunda duyuru yapmış olur.”

BAKAN KOCA’DAN İŞ VERENLERE ÇAĞRI

Günde 3 kişi ile görüşeceksek 1 kişi ile görüşeceğiz. Hareketliliği 3’te 1’ine indireceğiz. Kendimizi disipline sokalım. İstanbul’da salgın tırmanışta. Bağlantı ve hareketlilik düşürülmeli. Sonsuza değin değil salgını denetleme altına alana dek. Hareketi ve teması azaltın. Dışarı çıkmanız halinde tedbirden taviz vermeyin. İş verenlere sesleniyorum, vardiya sistemine geçin.

“ZORUNLU OLMAYAN ZİYARETLERİ ERTELEYİN”

Sıhhat hizmetlerinde sistemin tıkanmasına yol açacak bir sorunumuz değil. Kıymetli İstanbullular, salgınla savaş kimsesiz kurumların gücüyle ve hastanelerle kazanılamaz. Gelinen noktada desteğinize hiç olmadığı değin ihtiyacımız var. Gerekli olmayan ziyaretleri erteleyin. Her kapasitenin bir sınırı vardır. Bu sınırı zorlamamak tedbirlere alt. İstanbullulara sesleniyorum; testi artı çıkanlar, temaslılarını filyasyon ekiplerine eksiksiz bildirsin. Gerekli olmayan kutlama ve törenleri erteleyin. Salgınla savaşın bu aşaması disiplin istiyor.

Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyorEğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor

About admin

Check Also

Koronavirüs tedavisinde yeni umut! Colchicine ilacı 2500 birey üzerinde denenecek

Koronavirüs tedavisinde yeni umut! Colchicine ilacı 2500 birey üzerinde denenecek

Bütün dünyayı etkisi altına bölge ve 1 milyon 430 binden pozitif kişinin hayatını kaybettiği koronavirüsün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir