Dedektörle altın arayan dalgıç: Deniz bana daima ekmeğimi veriyor

ANTALYA’nın Alanya ilçesinde dalgıçlık yapan Bahri Maviçiçek (52), manâsız zamanlarında dedektörle sahillerde altın ve para arıyor. Maviçiçek, denizin defalarca kendisine ekmeğini verdiğini söyledi.

Alanya’nın dünyaca ünlü Kleopatra ve Damlataş sahilinde yaz sezonunun bitmesiyle birlikte plajlar define avcılarına kaldı. Denize giren ya da sahile gelen yerli tanıdık olmayan birçok turistin düşürdüğü değerli eşya ve madeni paraları bulan define avcılarının bazıları bunlarla geçimini de sağlıyor.

‘DENİZ BANA DAIMA EKMEĞİMİ VERİYOR’Alanya’da dalgıçlık yapan Bahri Maviçiçek, anlamsız zamanlarında dedektörle sahillerde altın ve para aradığını aktardı. Maviçiçek, bu işi yapan kişinin denizi mükemmel tanıması gerektiğini kaydetti. Maviçiçek, bundan böyle eskisi kadar bu işi yapmadığını, ara ara hazine aramaya çıktığını, bu işi daha fazla gençlere bıraktığını belirterek, “Bu iş bir deneyim. Denizi bilmen lüzumlu. Suyu tanıman lazım. Ben yüzüyorum, denizle beraber hayatımı yaşıyorum. Dalgıcım. Denizde ara sıra bir şeyler bulurum, bazen bulmam. Lakin deniz bana defalarca ekmeğimi veriyor” dedi.’DENİZİN DİBİNE DALARSAN HER ŞEYİ BULURSUN’Dalgıç olmasından dolayı denizin içinde neler olduğunu tekrar tekrar bildiğini aktaran Maviçiçek, define avcılığına da tecrübelerine dayanarak karar verdiğini söyledi. Maviçiçek, “Denizin dibine dalarsan her şeyi bulursun. Her tarafı tanıman, bilmen lüzumlu” diye konuştu.

Bugüne değin çoğu değerli eşya bulduğunu aktaran Maviçiçek, Sikkeler buldum. Elması da altını da tanımıyordum. Allah-ü Teala verdi ben de elimden geldiğince insanlara verdim. Para, saat, telefon buldum. Sahibi çıkarsa verdim, sahip çıkan olmazsa ben aldım” dedi.

Dedektörle altın arayan dalgıç: Deniz bana her zaman ekmeğimi veriyorDedektörle altın arayan dalgıç: Deniz bana her zaman ekmeğimi veriyorDedektörle altın arayan dalgıç: Deniz bana her zaman ekmeğimi veriyorDedektörle altın arayan dalgıç: Deniz bana her zaman ekmeğimi veriyorDedektörle altın arayan dalgıç: Deniz bana her zaman ekmeğimi veriyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Burcu MUTLU

About admin

Check Also

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir