Define ve Maliye Bakanı Elvan, ekonomide yapılacak reformları sıraladı: Yatırım ortamını güçlendirecek yeni reformlara sürat kazandıracağız

TBMM Genel Kurulu’nda Define ve Maliye Bakanlığı‘nın 2021 yılı bütçesine ilişkin açıklamalarda yer alan Lütfi Elvan, çalışmasını yaptığı reformlarla ilgili değerlendirmede bulundu.

Vatandaşların refahını güçlendirmeyi amaçladıklarını söyleyen Elvan, “Önümüzdeki dönemde sürdürülebilir ve kaliteli bir büyümeyle istihdamı artırmayı ve vatandaşlarımızın refah seviyesini yükseltmeyi amaçlıyoruz. Makroekonomik istikrarı gözetmek suretiyle enflasyonla mücadeleyi kararlılıkla sürdürecek, salgının küresel çapta getirdiği belirsizliklere rağmen idareli aktivitenin sürekliliğini sağlayacak, yatırım ortamını güçlendirecek; saydam, öngörülebilir ve hesap verilebilir bir yapı içerisinde yeni reformlarımıza hız kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.

“BANKACILIK SEKTÖRÜMÜZÜN DÖVÜZ AÇIĞI YOKTUR”

Elvan keza, “Bankacılık sektörümüzün şu an itibarıyla döviz pozisyon açığı yoktur. 3.3 milyar dolar artıdadır.” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN, REFORM DÖNEMİNİN İŞARETİNİ VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada ekonomi ve hukuk düzenlemelerine ilişkin kritik mesajlar vermişti. Her iki alanda da yeni bir reform döneminin başlatılacağını söyleyen Erdoğan, “Ekonomide yeni bir yaklaşımı hayata geçireceğimizi paylaşmıştık. Bütün kesimlerle yakın diyalog ve işbirliği halinde ekonomide ve hukukta yeni reform dönemi başlatıyoruz. Amacımızın, dünyanın başkalaşım sürecinden geçtiği şu dönemde ülkemizi ve kalkındırmak olduğunun altını çiziyorum. Önceliğimiz hiç kuşkusuz enflasyonu tek haneye çekmektir. İstihdamı arttırarak vatandaşlarımızın meslek ve aş endişelerini kaldırmak da temel önceliklerimizdendir” demişti.

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, ekonomide yapılacak reformları sıraladı: Yatırım ortamını güçlendirecek yeni reformlara hız kazandıracağız

About admin

Check Also

24 Eylül 2020 Haberleri

ABD’de çocuk istismarından tutuklandığı iddia edilen Doç. Dr. Abdüssamed Köse, Marmara Üniversitesi’nden istifa etti

Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölüm başkanı olan ve ABD’de de bir çocuğa istismar ettiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir