Depremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtuldu

Depremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtuldu

Depremde toza dönen Doğan Apartmanı’nın giriş katından kaçarak bir saniyeyle hayatını kurtaran genç:

“Kafamı çevirdiğimde yapı çökmüştü”

“Arkadaşım çadıra girdiğinde yatağa otururken yerin titrediğini hissediyorum”

“Elektrik çarptığında az kalsın kurtuldum. Hemencecik ondan daha sonra yer sarsıntısı olayı olunca; ‘sırada ama ne acaba’ dedim”

İZMİR – İzmir‘de 6,6 büyüklüğündeki zelzele esnasında yıkılan Doğan Apartmanı’nın antre katından oysa bir kafeden kaçarak son anda kurtulan 21 yaşındaki İsmail Zubaroğlu, depremin halen etkisinde olduğunu ve kaldığı çadıra birisi girince yerin titremesini hissettiğini söyledi. Depremden bir gün öncesi de elektrik akımına kapılarak ölmekten son anda kurtulduğunu bildiren genç adam, “Sırada ancak ne acaba diye düşünüyorum” dedi.

İzmir’de meydana gelen 6,6 cömertlik deprem sonrası yıkılan binaların birçok kısmında arama kurtarma çalışmaları sonlandı, bazı binalarda ise devam ediyor. Apartmanlarında zarar oluşan ve zelzele tedirginliği sebebiyle evlerine giremeyen vatandaşlar için kentin belirlenen alanlarına binin üzerinde çadırlar kuruldu. Vatandaşlara, AFAD, Kızılay, belediyeler ilk kez edinmek üzere dağıtılmış STK’lar, yiyecek, yatak, battaniye, giyim ve sıcak meşrubat ikramlarını sürdürüyor.

“Arkaya dönüp baktığımda bina çöktü”

Çadır kentte kalan vatandaşlar ise halen depremin etkisini üzerinden atamadı. Depremde adeta toza dönen Bayraklı ilçesindeki Doğan Apartmanı’nın giriş kısmındaki kafede çalışan 21 yaşındaki İsmail Zubaroğlu,, ölümden saniyeyle kurtuluşunu anlattı.

Zubaroğlu, “Mutfakta çalışıyordum. İşlerimi bitirmiştim ve sandalyede oturuyordum. Elimde telefonla oynuyordum. Bir titreme hissettim, sağıma döndüğümde tencere titriyordu. Derhal telaşla haricen çıkmaya çalıştım, bu sırada kadeh ve tabaklar yere düşmeye başladı. Yolun yarısındayken şiddeti artınca depremin yere eğilerek çıkıyordum çünkü ayakta duramıyordum. Bildiğiniz maymun gibi yere tutunarak çıkabildim. İşyerinden çıkıp sokağın ortasına geldim, yer sarsıntısı tam durdu, arkamı döndüğümde sağ taraftan binanın en alttan en üste büyük bir çatlak oluştu ve çöktü. İçerdekilerin çıkması olası değil. Biz zeminde kafe olduğumuz ve önümüz dümdüz açık olmasına karşın çıkabildik. Evdekilerin imkanı yok. Ama kendi dairelerinin kapılarına yetişebilirler.” dedi.

“Bütün dünya yıkılıyor sandım”

Zelzele sonrası olayın şokunu üzerinden atamadığını açıklayan Zubaroğlu, “Haricen hüngür hüngür ağladım. Gözümün önünde 8 katlı bir apartman harap sonuçta. Önümde yıkıldığını gördüğüm an zaten, bütün dünya yıkılıyor sandım. Çünkü o yıkılırken de yeni bir yer sarsıntısı olmuş gibi oldu. Adamakıllı şok geçirdim. Kimseye ulaşamadım. Etkisinden çıkamadım oysa acilen kendime gelebildim” dedi.

“Sıradaki ne acaba”

Zubaroğlu, depremden bir gün öncesi elektrik akımına kapıldığında belirterek “Onda da az kalsın kurtuldum. Hemencecik ondan sonradan yer sarsıntısı olayı olunca; ‘sırada ama ne acaba’ dedim. Gerçekten psikolojik olarak etkilenmeye başladım. Çadıra arkadaşım geliyor, yatağa oturduğunda yerin titrediğini hissediyorum ve irkiliyorum. Deprem oluyor sanıyorum.” diye konuştu.

Depremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtulduDepremden bir gün önce elektrik akımna kapılan genç, depremden de bir saniyeyle kurtuldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Son Dakika! Erdoğan'dan 'Normalleşme hangi illerden başlayacak?' sorusuna yanıt: Pazartesi günü değerlendireceğiz

Son Dakika! Erdoğan’dan ‘Normalleşme hangi illerden başlayacak?’ sorusuna yanıt: Pazartesi günü değerlendireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını İstanbul‘da bulunan Üsküdar‘daki Büyük Selimiye Camisi’nde kıldı. Çıkışta gazetecilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir