Dolandırıcılar böylece bir teklifle mesaj attı oysa

Dolandırıcılar pek bir teklifle mesaj attı ama

Adana’da Yusuf Yokuş isimli bir vatandaşın telefonuna gelen üçkâğıt mesajı pes dedirtti

Yurtdışı numarasından banka kartlarını kiralamayı öneri eden dolandırıcılar kart başına 3 bin lira öneri etti

Yusuf Yokuş, savcılığa suç duyurusunda bulundu

ADANA – Adana’nın Kozan ilçesinde Yusuf Yığın isimli bir vatandaşın telefonuna gelen dolandırıcılık mesajı pes dedirtti. Yurtdışı numarasından banka kartlarını kiralamayı teklif eden dolandırıcılar kart başına bin lira önerge etti.

Dolandırıcılar Kozan’da Yusuf Yığın isimli bir vatandaşın telefonuna +44 7459 871441 no’lu telefondan WhatsApp üzerinden mesaj atarak iletişime geçtiler. Daha önce banka hesabını kiralama üstüne mesaj atan dolandırıcıların oyununu parçalamak isteyen Yusuf Yokuş herif gibi dolandırıcılarla görüştü. Dolandırıcılar Yusuf Tepecik’ye 3 kart için aylık kart başına 3 bin TL ödeme öneri etti. Adeta bir dedektif gibi işin peşine düşen Tepe, internetten yaptığı araştırma ile dolandırıcıların oyununu yarmak için borcu olduğu ve önden ödemek elde etmek istediğini söyledi.

Kartları kiralayıp ödeme elde etmek istediğini söyleyen Yusuf Tepe’ye dolandırıcılar, “Hocam birincil etapta paranın tamamını ödemem. Ödeme yaparsam sırık herkese, kartı kullanamadan fazla tokatlanırım” yanıtını verdi.

Vatandaşları çok özenli olmaları konusunda uyaran Yusuf Yokuş savcılığa şikayette bulunduğunu söyledi. Yığın, “İlk mesajda banka kartlarımın kiralanacağı ve karşılığında ödenti ödeneceği söylendi. Kart başına 3 bin TL dediler. Banka kartlarında işlemlerde bana mesaj geleceği için bana bir telefon numarası vereceklerini bunu bankaya işletmemi istediler. Benden habersiz operasyon yapabileceklerini belirttiler. Kendimce kaçak bahisler var bunlardan kara para aklama durumu olabilir ya da Fettullahçı Terör Örgütünün para aktarma aracıda olabilir diye düşünüyorum. Kart başına bin TL öneri ettiler. Ben uyandım ama para, ihtiyacı olanların evet diyebileceği bir şart. Savcılığa kabahat duyurunda bulundum. Onlarda peşine düşüp takip yapılacağını söyledi. Vatandaşları bu konuda tedbirli olmaya davet ediyorum” dedi.

Dolandırıcılar öyle bir teklifle mesaj attı kiDolandırıcılar öyle bir teklifle mesaj attı kiDolandırıcılar öyle bir teklifle mesaj attı kiDolandırıcılar öyle bir teklifle mesaj attı kiDolandırıcılar öyle bir teklifle mesaj attı kiDolandırıcılar öyle bir teklifle mesaj attı kiDolandırıcılar öyle bir teklifle mesaj attı kiDolandırıcılar öyle bir teklifle mesaj attı ki

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / BERİL SOLMUŞGÜL

About admin

Check Also

Rusya'dan ABD'nin Karadeniz çıkarmasına tepki: Artan askeri hareketlilik endişe verici

Rusya’dan ABD’nin Karadeniz çıkarmasına tepki: Artan askeri hareketlilik endişe verici

Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri gerilim tırmanırken, ABD, 2 savaş gemisinin boğazlardan geçişi için Türkiye’ye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir