Dolandırıldığını sanıp kamera kayıtlarını izledi, meslek yerinin soyulduğunu fark etti

Osmangazi ilçesi Duaçınarı Mahallesi’nde meydana gelen olayda30 yıldır tahin üretimi yapan Osman Öktem’in meslek yerine genç bir kız geldi, yarım kilo tahin, yarım kilo da pekmez istedi. Öktem’in arkadaki bölümdeki tenekeye yönelmesini fırsat bilen genç kız, bu sırada çekmecedeki bir tedarik parayı aldı. Alışveriş yapan genç kız, iş yerinden ayrıldı.

ÇEKMECEDEN PARASI ÇALINDI

Bir zaman sonra meslek yerine genç bir erkek geldi. ‘Kan arıyoruz bize fiziki yardım verir misiniz?’ diyen gence Öktem, 20 lira verdi. Öktem, akşam saatlerinde gelen damadına para verdiği birey kadar dolandırıldığını düşündüğünü söyledi. Bunun üstüne damadıyla birlikte emniyet kamerası görüntülerini inceleyen Öktem, gençten 20 dakika önce gelen kızın çekmeceden para çaldığını gördü. Osman Öktem, polise gitgide artarak, şikayetçi oldu.

‘ACABA DOLANDIRILDIM MI?’ DİYE ŞÜPHELENDİ

Dolandırıldığından şüphelenirken soyulduğunu fark ettiğini gösteren Öktem, “Ben içeride imalattayken içeriye bir genç kız girdi. Kızın geldiğini fark edince gelip, ilgilendim. Benden yarım kilo tahin, yarım kilo da pekmez istedi. Ben de pekmez elde etmek için kasanın arkasındaki tenekeye yöneldim. Kız da o sırada beni peşine düşüp takip etti. Ben pekmez doldururken anında arkamdaki çekmeceyi açıp, içindeki parayı alıyor. Ben aslında çekmecedeki paraları aldığını ayrım etmemiştim. Kız gittikten yaklaşık 15-20 dakika daha sonra bir genç geldi. Bana AB grubu kan aradıklarını söyledi. Ben de ‘Kan grubum A, ben size muavin olamam’ dedim.

”DOLANDIRILDIĞIMI DEĞİL, SOYULDUĞUMU AYRIM ETTİM”

Bunun üstüne bana ‘Kan bulmak için para topluyoruz bize destek olmak ister misiniz’ dedi. Ben de yardım etmek için çekmeceden 20 lira çıkarıp verdim. Daha Sonra ‘Acaba beni dolandırdı mı’ diye şüphelendim. Akşam damadım geldi, ona da durumu anlattım. Beraber güvenlik kameralarına bakarken dolandırıldığımı yok soyulduğumu fark ettim. Görüntülerle birlikte hemencecik polise gidip şikayetçi oldum” dedi. Polis ekipleri, şüphelinin yakalanması için alıştırma başlattı.

Dolandırıldığını sanıp kamera kayıtlarını izledi, iş yerinin soyulduğunu fark ettiDolandırıldığını sanıp kamera kayıtlarını izledi, iş yerinin soyulduğunu fark ettiDolandırıldığını sanıp kamera kayıtlarını izledi, iş yerinin soyulduğunu fark ettiDolandırıldığını sanıp kamera kayıtlarını izledi, iş yerinin soyulduğunu fark ettiDolandırıldığını sanıp kamera kayıtlarını izledi, iş yerinin soyulduğunu fark ettiDolandırıldığını sanıp kamera kayıtlarını izledi, iş yerinin soyulduğunu fark etti

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Derya CIHAN

About admin

Check Also

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul'un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Risk haritasında alarm! Aralarında İstanbul’un da olduğu 8 ilimiz için yeni kısıtlamalar yolda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel verilere göre oluşturulan Türkiye’de haftalık vaka sayıları ve renk kodu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir