En Az ödenti zammı için birincil öneri HDP’den geldi: 4 bin TL olsun

Türkiye’de milyonlarca işçi ve meslek verenin gözü kulağı en az vergi toplantısında. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, birincil minimum ödenti toplantısının 4 Aralık‘ta yapılacağını bildirdi. Bu açıklamanın peşinde taraflar en düşük aidat konusunda hesaplarını yapmaya başladı.

HDP’DEN “4 BİN TL OLSUN” ÖNERİSİ

İlk çağrı HDP’den geldi. HDP Ekonomiden Sorumluluk Sahibi Benzeyen Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, minimum ücretin 4 bin lira olması gerektiğini söyledi. Başlıca muhalefet partisi CHP ise bu konuda hemen şimdi yorumlama yapmış değil. MHP, İYİ Parti, BBP ve Saadet Partisi’nden de demin konuyla ilgili açıklama gelmedi.

2.500 TL’NİN ÜZERINE ÇIKABİLİR

Merkez Bankası’nın 2021 yılı enflasyon hedefine göre en az ücrete yüzde 9.4 oranında çoğaltma yapılabilir. Enflasyon hedefine göre zam yapılması durumunda brüt en düşük aidat 3 bin 299 liraya, net minimum ücret 2 bin 542 liraya yükselecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Vaka sayısının patladığı kentte hastanelerin otoparkları yoğun bakıma dönüştürülüyorVaka sayısının patladığı kentte hastanelerin otoparkları yoğun bakıma dönüştürülüyor'İntihar etti' dediği eşi kurtulunca gerçekler ortaya çıktı! Tecavüz edip başından vurmuş“İntihar etti” dediği eşi kurtulunca gerçekler ortaya çıktı! Tecavüz edip başından vurmuşBasından kaçmışlardı! Kendisinden 25 yaş küçük ünlüyle yaşadığı ilişki yeniden gündem olduBasından kaçmışlardı! Kendisinden 25 yaş minik ünlüyle yaşadığı ilişki her yerde gündem oldu

Orta Vadeli Programlar’da ise enflasyonun yüzde 8 olacağı öngörülüyor. Asgari ücrete bu doğrultuda zam yapılması durumunda net en az ödenti 2 bin 510 lira olur.

Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun

About admin

Check Also

Kısıtlamayı ihlal ederek camide itikaf yapmakta ısrarcı olan Alparslan Kuytul serbest bırakıldı

Kısıtlamayı ihlal ederek camide itikaf yapmakta ısrarcı olan Alparslan Kuytul serbest bırakıldı

3 yıl önce düzenlenen operasyon sonrası Adana 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin ‘ihtiyati tedbir kararı’ ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir