Erdoğan, miting için gittiği Tekirdağ’da alandaki kalabalığa sosyal mesafe uyarısı yaptı

Partisinin Tekirdağ İl Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Konuşması sırasında ezan okununca ara verme veren Erdoğan, alandaki vatandaşların sevgi gösterilerini karşılıksız bırakmadı. Bu esnada hevesli grubun sosyal mesafeyi hiçe saymasından rahatsız olan Erdoğan, “Ayakta ve sıkışık duruyorsunuz, sosyal mesafeye uyarı etmiyorsunuz. Bizim örnek olmamız gerekiyor ” uyarısında bulundu.

Erdoğan, miting için gittiği Tekirdağ'da alandaki kalabalığa sosyal mesafe uyarısı yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Fetihler, Fatihler gören, Rabbim’den lütuflar gören Tekirdağ, medeniyetimizin parlayan incisi Tekirdağ, Rumeli deyince gözleri buğulanan hasreti, sevinci, acıyı yaşayan onurlu Tekirdağ, epope yazmak ile kalmayan kendisi de epope olan Tekirdağ… Rabbim’e 1.5 sene daha sonra bir defa daha Tekirdağ ile buluşmayı nasip ettiği için teşekkür ediyorum. Tekirdağ geçtiğimiz seçimde yüzde 44 ile destek verdi ama bu yeterli olmadı. Ama bir sonraki seçimde gayretimizle bunun yüzde 50’nin üzerine çıkaracağız.

“HEDEFLERİ HAYATA GEÇİRMEK DE BİZİM HEDEFİMİZDİR”

Ülkemizi 2023 vizyonu ile buluşturan parti olarak bu hedefleri hayata geçirmek de bizim hedefimizdir. Enerjik bir 2053 vizyonunu bizden sonrakilere servet bırakacağız. Tekirdağ’ı en önde bakmak istiyoruz.

Kongreden sonra şehir halkı hastanesini açmaya gideceğiz. İsmini de burada açıklıyorum. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Büyük Kasaba Hastanesi’nin açılışını yapacağız.

“TEKİRDAĞLI OLARAK BU ŞEHİR HASTANEMİZE İSMAİL FEHMİ CUMALIOĞLU’NUN İSMİ YAKIŞIR”

İsmail Fehmi Cumalıoğlu abimiz hayatı dolu dolu olan bir büyüğümüzdü. Dedik fakat bir Tekirdağlı olarak bu şehir hastanemize İsmail Fehmi Cumalıoğlu ağabeyimizin ismi uygu. İnşallah bu hastanemizle artık İsmail Fehmi Cumalıoğlu ağabeyimiz de unutulmazlar arasına girmiş olacaktır.

“AK PARTİ MİLLETİMİZİN UMUDU OLMAYI SÜRDÜRECEKTİR”

Bir yanda kahraman ordumuzla sınırlarımızda ve sınırlarımızın dışında milletimize rahat verecek bir Türkiye var. Öteki yanda şehir hastaneleriyle, yollarıyla, okullarıyla, sanayisiyle dinç bir altyapı inşa eden bir Türkiye var. Dış politikadaki şerefli duruşuyla bölgesinde ve dünyada sözünü dinleten bir Türkiye var. AK Parti 18 yıldaki başarılarıyla ülkemizi bu noktaya getirdiği gibi önümüzdeki yıllarda milletimizin umudu olmayı sürdürecektir.

“BU OYUNLARIN HEPSİNİ BOŞUNA ÇIKARDIK”

Vatan topraklarına gözünü dikenlerden, milletimizi birbirine düşman etmeye değin tüm şer senaryolar devreye sokulmuştur. Allah’ın yardımıyla bu oyunların hepsini boşuna çıkardık. Sanılmasın fakat milletimizin bize verdiği kredi sonsuzdur. Kerameti kendimizde görüp milletten yüz çevirdiğimiz, kendi hesaplarımızın peşine düştüğümüz gün artık bu partinin misyonu bitmiştir. Böylece bir dönemden geçiyoruz ancak, AK Parti’nin kaderi ile ülkenin kaderi hemen hemen birbiriyle bütünleşmiştir.

“ÇOK SEVDİĞİMİZ BURHAN KUZU HOCAMIZI KAYBETTİK”

Kardeşlerim kuruluşundan bugüne teşkilatlarımızda görev almış bütün kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Son zamanlarda fazla sevdiğimiz Burhan Kuzu Hocamızı kaybettik. Burhan Kuzu Hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum. İlçe kongrelerimizde tayin bölge ve alacak olan kardeşlerimize Rabbimden başarılar diliyorum.

“MİLLET İLE BAĞI KOPUK YÖNETİCİLER BU PARTİDE ASLA OLAMAZ”

Son 2 yılda teşkilatlarımızın yarısını yeni ad ve yeni vizyonlar ile güçlendirirken, ahde vefayı da elden bırakmadık. Seçimden önce seçim kazanmanın yolu, milletimiz ile bugünden dostça bağlar kurmaktan geçiyor. Halk Müziği ile bağı kopuk yöneticiler bu partide asla olamaz. 83 milyon vatandaşımızın gönlünü kazanana dek bize durmak, duraksamak haramdır.

“TÜRKİYE’DE İKİ TÜRLÜ SİYASET ANLAYIŞI VARDIR”

Değerli kardeşlerim, Türkiye’de iki türlü siyaset anlayışı vardır. Birincisi milletin değerlerine husumet besleyen, beklentilerine duyarsız, yalan ve kötüleme ile siyaset yapan müflis anlayıştır. En büyük temsilcisi ise CHP’dir. İkincisi ise bizim temsilcisi olduğumuz, bu uğurda her şeyi ödeyen, milleti için çalışan siyaset anlayışıdır.

“TEKİRDAĞ’A 23 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPTIK”

Şehirlerimizin her birini eserler ve yatırımlar ile muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkardık. Tekirdağ’a eski sayı ile 23 katrilyon, yeni para ile 23 milyar lira yatırım yaptık. Namık Kemal Üniversitesi’ni Tekirdağ’a kim kazandırdı, biz kazandırdık. 3 bin 100 kapasiteli yurtlar kazandırdık. 4 halk müziği bahçesi projemiz var.

“ÜLKEMİZE KAZANDIRDIĞIMIZ 17’NCİ ŞEHİR HASTANESİNİ BUGÜN AÇACAĞIZ”

Sağlıkta toplamda bin 460 yataklı 30 yeni sıhhat tesisi yapı ettik. Ülkemize kazandırdığımız 17’nci şehir hastanesi olan Fehmi Cumalıoğlu Kent Hastanemizi bugün açacağız. Kapaklı Devlet Hastanemizin ihalesi de devam ediyor. 6 bin 217 toplu konut projesini hayata geçirdik. İstanbul’u Çanakkale’ye, sonrasında Kuzey Ege’ye bağlayacak projemiz bacak üçgenin taban olmayan kenarı sürüyor. Kuzey Marmara Otoyolu ve 1915 Çanakkale Köprüsü ile Marmara bölgesinin otoyol ringini tamamlıyoruz. Tekirdağlı çiftçilerimize eski rakamla 3.5 katrilyon, yeni rakamla 3.5 milyar takviye verdik. Laf verdiğimiz gibi Hayrabolu’ya da doğal gaz arzını sağladık.

“EKONOMİMİZE DE SALDIRMIŞLARDIR”

Tekirdağ yargı ve özgürlüklerin teminatı olan, ekonominin de kıymetini çok iyi haberdar olan bir şehirdir. Küresel düzeydeki sarsıntılar ülkemizi de etkilemiştir. Türkiye’yi vesayetle, darbe ile, kaos ile istedikleri çizgiye getiremeyeceklerini görenler ekonomimize de saldırmışlardır.

“EKONOMİDE VE HUKUKTA YENİ BİR REFORM DÖNEMİ BAŞLATIYORUZ”

Bakanlıklarımız ve kurumlarımız yanına ilgili bütün kesimlerle yakın diyalog ve işbirliği halinde ülkemizde ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz. Amacımızın dünyanın siyasi ve ekonomik bakımdan tarihi bir değişimden geçtiği şu dönemde ülkemizi yeniden kurmak olduğunun altını çiziyorum.

Bu çerçevede önceliğimiz şüphesiz ki enflasyonu çabucak tek haneli rakamlara çekmektir. İstihdamı artırarak vatandaşlarımızın iş ve aş endişelerini ortadan kaldırmak da esas amaçlarımız arasındadır.

Buradan bir kez daha yerli ve uluslararası yatırımcılara hızla yeni yatırımlara başlamaya çağırıyorum.

Erdoğan, miting için gittiği Tekirdağ'da alandaki kalabalığa sosyal mesafe uyarısı yaptı

About admin

Check Also

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul'da trafik yoğunluğu %76'yı buldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul’da trafik yoğunluğu %76’yı buldu

Normalleşme kapsamında açıklanan koronavirüs risk haritasına göre tüm ülkede cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir