Ersin Tatar, Mustafa Akıncı’nın ‘Seçimlere müdahale oldu’ iddiasıyla ilgili konuştu: Sanki kazanmış gibi bir şeyler söylüyor, başarı bizimdir

KKTC’de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde devlete ait olmayan sonuçlara göre yüzde 50’nin üzerinde hiçbir namzet oy alamayınca, seçimler ikinci tura kaldı. Seçimlerin 18 Ekim’de yapılacak ikinci turunda, Başbakan Ersin Tatar ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yarışacak.

İkinci tura kalan seçimlerin arkasında Ulusal Birlik Partisi lideri Ersin Tatar, açıklamalarda bulundu. 11 adaylı bir yarış olduğunu anımsatan ve katılan adaylara da teşekkür eden Tatar, “Oy vermiş ya da vermemiş vatandaşlara seçime katıldıkları için teşekkür ederim. Dünyayı sarsan ekonomileri yıkan bir pandemi sürecindeyiz. Koronavirüsten nedeniyle seçime düşük katılım bizi üzmüştür, daha yüksek bir katılım bekliyorduk. Olur Ya bir kısım vatandaşımız sandığa gitmeye çekildi. Bu hafta daha artı vatandaşımızın sandığa gitmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

UBP YÜZDE 33’LE BİR ZAFER ELDE ETMİŞTİR”

Partisinin yüzde 33’lük oy oranı ile başari elde ettiğini dile getiren Ersin Tatar, “Tüm takım arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ederim. UBP olarak bizler KKTC’nin kurucu partisi, KKTC’de hemen değin her türlü faaliyetlerimiz, Türkiye Cumhuriyetinin katkıları ile nice yatırımlarla bu noktaya getirmiş, gelecekte yürüyüşünü süratli gitmek için bu yarışın içerisindeyiz. Halkımız da bu söylediklerimize kanaat getirip bizi Saray’a götürecektir” dedi.

KKTC CUMHURBAŞKANI AKINCI’YA YÜKLENDİ

Ersin Tatar, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Sayın Cumhurbaşkanı sanki zaferi kendi kazanmış gibi, bize oralardan bir şeyler söylüyor. Başari bizimdir. İnsanlarımızın sandığa yansıttığı iradeyi bakmak istememektedir. Sizlerin içinden, basamak basamak buraya çıkan, sizlerin temsilcisi olarak o Saray’a gideceğim. Bunu hazmedemeyenlere buradan cevabımızdır, Kıbrıs Türk Halkı’nın iradesine saygılı olunuz.”

MUSTAFA AKINCI NE DEDİ?

Tercih ofisinin önünde bekleyen kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı, şu ifadeleri kullandı:

“Müdahaleler olmadı mı geçmişte? Oldu. Görünmeyen müdahaleler oldu. Bütün bunlara rağmen Kıbrıs Türk halkı iradesini sandıkta yansıtmayı başardı. Kıbrıs Türk halkının gücünden büyük zorlama yoktur. Bırakınız, ırk kimi seçeceğine karar verme yeteneğine sahiptir. Siz, ‘Sizin cumhurbaşkanınız bu olacak’ deme yetkisine zaten sahip değilsiniz. Bunu kabul edip sindirenler adına üzülüyorum. Bu şekilde göreve gelseniz kendiniz olamayacaksınız, sizi oraya getirenlerin gölgesinden başka bir şey olamayacaksınız. Önümüzdeki hafta, kaç haftadır yaşadığımız müdahaleler son bulsun. Çıkacak olan sonuç, halkın geleceğine ışık tutsun bu çağrımıza kulak verilir ya da verilmez, halk müziği ne yapacağını biliyor.”

Ersin Tatar, Mustafa Akıncı'nın 'Seçimlere müdahale oldu' iddiasıyla ilgili konuştu: Sanki kazanmış gibi bir şeyler söylüyor, zafer bizimdir

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir