Eşini, kayınvalidesini ve kayınpederini öldüren astsubaya 2 kez müebbet ile 24 yıl hapis

9 Temmuz 2019 günü yaşanan olayda; Jandarma Astsubay Çavuş Ertuğrul Zinde, 4 aylık eşi Büşra Güçlü ile kayınpederi Cemal Ünlükıraner’in evine gitti. Burada çıkan tartışmada Ertuğrul Enerjik, eşi Büşra Kuvvetli ile eşinin babası Cemal Ünlükıraner ve annesi Sultan Ünlükıraner’i beylik tabancasıyla vurdu. Genç bayan ve babası durum uygun hayatlarını kaybederken, anne Sultan Ünlükınar, kaldırıldığı hastanede 41 gün sonradan yaşama veda etti. Polis ekiplerince gözaltına alınan Ertuğrul Enerjik ise sevk edildiği adliyede, mahkemece tutuklandı.

Eşini, kayınvalidesini ve kayınpederini öldüren astsubaya, 2 kez müebbet ile 24 yıl hapis

BİR ÖNCEKİ DURUŞMADA ‘PİŞMANIM’ DEMİŞTİ

Hakkında kayınpeder ve kayınvalideyi öldürme suçundan 2 kere müebbet ile eşini öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası istenen Ertuğrul Zinde’nün yargılanması 9’uncu Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde yapıldı. Kuvvetli, davanın ikinci duruşmasında, “Her şey bir anda oldu. Böyle bir suçu nasıl işledim, hala bilemiyorum. Pişmanım” dedi.

Eşini, kayınvalidesini ve kayınpederini öldüren astsubaya, 2 kez müebbet ile 24 yıl hapis

EŞİ KÜFÜR ETTİĞİ GEREKÇESİYLE TAHRİK İNDİRİMİ

Tutuklu davalı Ertuğrul Zinde, dün görülen karar duruşmasına koronavirüs tedbirleri kapsamında cezaevinden SEGBİS ile katıldı. Mahkeme heyeti, Kuvvetli’ye kayınpederi ve kayınvalidesini öldürme suçlarından 2 kez müebbet hapis cezası verdi. Durum gecesi eşi Büşra Zinde’nün kendisine çoğu defa küfrettiğini bahis eden Enerjik, ‘eşini öldürme’ suçundan ise hileli kışkırtma indirimi uygulanarak 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Eşini, kayınvalidesini ve kayınpederini öldüren astsubaya, 2 kez müebbet ile 24 yıl hapis

“HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİNİN KALDIRILMASINI ISTEK EDECEĞİZ”

Ünlükıraner ailesinin avukatı Süleyman Kelebek, davalı Ertuğrul Dinç’nün eşini öldürme suçundan hileli tahrik indiriminden yararlandırılmasının içten olmadığını söyledi. Bir ailenin soğukkanlılıkla yok edildiğini dile getiren Kelebek, “Dosyayı istinafa taşıyıp benzeyen yönünden uygulanan haksız tahrik indiriminin kaldırılmasını istek edeceğiz. Umarım istinaf mahkemesinde bu karar değişir ve hak tam olarak yerini bulur” dedi.

Eşini, kayınvalidesini ve kayınpederini öldüren astsubaya 2 kez müebbet ile 24 yıl hapisEşini, kayınvalidesini ve kayınpederini öldüren astsubaya 2 kez müebbet ile 24 yıl hapisEşini, kayınvalidesini ve kayınpederini öldüren astsubaya 2 kez müebbet ile 24 yıl hapis

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Can ÇELİK

About admin

Check Also

WhatsApp'tan yeni gizlilik sözleşmesi kararı! Geçici geri adımın hedefinde temel özellikler var

WhatsApp’tan yeni gizlilik sözleşmesi kararı! Geçici geri adımın hedefinde temel özellikler var

WhatsApp’ta tartışmalara neden olan gizlilik sözleşmesi için yapılan uzatma 15 Mayıs tarihinde sona eriyordu. Şirketten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir